Komplexní biochemický screening organismu s odborným posudkem lékaře

Krev nám prozradí, jak mnoho detailů, tak i zásadní informace, které využijeme při výběru výživového směru a nastavení vašeho programu.

Každý komplexní biochemický screening organismu vyhodnotí jeden z lékařů, se kterými spolupracujeme. Vy tak dostanete jasnou zprávu o svém zdraví a případných zdravotních rizicích. Současně obdržíte odborná doporučení pro své stravování.

Sledované parametry

AST, ALT, GGT, ALP

Jedná se o zkratky enzymů, jejichž zvýšené hodnoty mohou být způsobeny řadou onemocnění, nejčastěji onemocněním jater nebo srdce. Příčinou zvýšených hodnot může být prodělaný některý typ žloutenky, mononukleóza či přítomnost nějakého parazita.

HOMOCYSTEIN

Tato látka je v malém množství v krvi vždy přítomna. Výrazné zvýšení hladiny homocysteinu v krvi je velmi citlivým ukazatelem stavu krevního oběhu a rizika možného infarktu myokardu. Hladina homocysteinu totiž stoupá mnohem dříve než hladina cholesterolu a riziko cévních a srdečních onemocnění tak lze odhalit v mnohem větším předstihu.

GLUKÓZA

Nejznámější parametr biochemických rozborů díky jeho vztahu k cukrovce. V případě nalezení zvýšené hodnoty se může jednat o stav zvaný prediabetes či již samotné onemocnění diabetem (cukrovkou). Oba případy s sebou nesou značná zdravotní rizika a je nutné je pečlivě sledovat v příslušné lékařské ambulanci.

CHOLESTEROL celkový + jeho dvě frakce: HDL (“hodný” cholesterol) a LDL (“zlý” cholesterol)

Tyto parametry tvoří základ hodnocení rizika aterosklerózy a následně cévních chorob, a to jak infarktu myokardu, tak mozkové mrtvice. Celkový cholesterol je hodnota jen orientační a proto se měří také další dva typy. Hodnoty se mění v závislosti na skladbě stravy a také jsou dány geneticky. Pokud zjistíme jakékoliv nevhodné změny, doporučíme vám zajít s výsledky komplexního biochemického screeningu organismu ke specializovanému lékaři.

TRIACYLGLYCEROLY

Jsou to látky tukové povahy a ve zdravém organismu by měla být hladina těchto látek v krvi co nejnižší. Opačný případ svědčí o poruše metabolismu tuků. Tento ukazatel je z hlediska hodnocení rizika oběhových a dokonce i některých dalších onemocnění velmi důležitý, dokonce důležitější než samotná hodnota celkového cholesterolu.

KYSELINA MOČOVÁ

Jedná se o látku, která vzniká jako „odpad“ trávení ve stravě přirozeně přítomných látek, zvaných „puriny“. Zdravý organismus dokáže nadbytek kyseliny močové vyloučit močí. V některých případech však dojde k narušení tohoto procesu, může dojít dokonce až k onemocnění zvanému dna, případně se může rozvinout i dnavá artritida. Jde o velmi vážná onemocnění značně zhoršující kvalitu života. V případě, že zjistíme, že máte v tomto ohledu problém, doporučíme vám úpravu vašeho stravování tak, aby došlo k omezení přísunu purinů.

CRP

Jde o jeden ze základních ukazatelů, jehož zvýšená hodnota ukazuje na zánět. Nicméně je třeba pátrat i po dalších možných příčinách, především bakteriálních infekcích všeho druhu. Hodnoty tohoto ukazatele velmi rychle reagují na aktuální situaci, takže v průběhu několika málo dní se mohou zásadním způsobem měnit.

TSH

TSH je hormon produkovaný podvěskem mozkovým (hypofýzou). TSH je součástí zpětnovazebného systému, který udržuje v krvi stabilní množství hormonů štítné žlázy (T4 a T3). Zvýšené/snížené hodnoty signalizují poruchu funkce štítné žlázy./p>

GLYKOVANÝ HEMOGLOBIN

Tento ukazatel je mimořádně důležitý s ohledem na jeho souvislost s metabolickými onemocněními. Jeho zvýšená hodnota poukazuje na stav, související s počínajícím onemocněním cukrovkou.

KREVNÍ OBRAZ

Krevní obraz je laboratorní vyšetření stanovující množství hemoglobinu, počet červených krvinek (erytrocytů), bílých krvinek (leukocytů) a krevních destiček (trombocytů) v krvi. Patří mezi základní hematologická vyšetření. Změny v počtu, velikosti nebo tvaru krvinek ukazují na probíhající onemocnění v těle. Charakter změn vypovídá o jeho druhu i průběhu. Kombinace nálezů pak skládá obraz onemocnění.

KREATININ

Kreatinin je látka vznikající ve svalech jako konečný produkt odbourávání kreatinfosfátu, který je energetickou zásobárnou pro svalový stah. Kromě vlastní tvorby se kreatinin dostává do organismu potravou. Vylučován je převážně ledvinami, zpět do krve z moče se nevstřebává. Denní tvorba a vylučování kreatininu je pro danou osobu konstantní, závisí hlavně na množství svalové hmoty, tvorbě kreatininu ve svalech, míře vylučování ledvinami a na dietě. Stanovení koncentrace kreatininu se používá hlavně pro posouzení funkce ledvin.

MOČOVINA

Močovina je konečný produkt odbourávání bílkovin (přesněji dusíku aminokyselin) v organismu. Jedná se o malou molekulu tvořenou játry, která volně přechází přes všechny membrány, a proto je její koncentrace v krvi i uvnitř buněk stejná. Močovina je z organismu vylučována především ledvinami. Koncentrace močoviny v krvi závisí na množství bílkovin přijatých potravou, stupni rozpadu bílkovin v organismu, schopnosti jaterních buněk tvořit močovinu, stavu zavodnění organismu a míře vylučování močoviny ledvinami. Stanovení koncentrace močoviny se používá hlavně pro posouzení funkce ledvin.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment