7 důvodů, proč běhat

19.02.2014 | 27731x Shlédnutí | Vít Schlesinger | Sport

Co tak zkusit místo posezení na terase sejít se s přáteli v parku při pravidelném běhu? Kolik z vás se děsí podobné představy a nechce ani pomyslet, že o takhle stráveném čase lze hovořit jako o „kvalitním“ (ve všech smyslech tohoto slova)? Běhání však není zdaleka noční můrou, nebojte se! 

NUTRIADAPT 7 důvodů, proč běhatNejprve je třeba si ujasnit, co si neběžec pod pojmem „běhání“ představí. Neustálé zadýchávání se? Anebo tu ostudu, když lapáte po dechu už po prvním kolečku? Či dokonce, že klusáte daleko za zdatnými atlety, kteří ještě stíhají prohodit pár slov mezi sebou?

Ani nemluvě o technice běhání, o které většina z nás nemá ani potuchy (není náhodou přirozenou lidskou činností?). Ale i přesto se o jogging neustále pokoušíme. Není to náhoda: běhání má oproti jiným sportům nepřekonatelné výhody:

  1. Běhat se dá úplně všude: stačí si jen vybrat vhodný povrch a vyhovující oblečení.
  2. Díky běhání si dokážeme více věcí užít: tak například lyžování, surfování, tancování (a vlastně kterýkoli jiný sport) jde snáz, když jsme v dobré formě a naše fyzička se nepohybuje kolem bodu „nula“. Vydržíme déle a nezadýcháváme se po pěti minutách.
  3. Není těžké najít místo pro jogging i v tom nejnabitějším rozvrhu: občas ani nejde o to, že skutečně nemáme čas na hodinku posilování, jako spíš o to, že se bojíme zamyslet nad tím, kam tu volnou hodinku zařadíme. 20 minut na krátký běh se najde vždycky, což jedině potvrzuje, že vždycky je lepší něco než nic.
  4. Díky běhání trávíme čas venku: nikdy si nedokážeme užít v zaprášené a propocené posilovně tolik jako na čerstvém vzduchu. K tomu si přidejte pěknou krajinu (pokud je k dispozici) a štěbetání ptáků – po půl hodině podobného přírodního detoxu jsme jako znovu zrození (tedy až odezní únava)! 
  5. Při běhání se oprostíme od každodenních starostí: práce, rodina, spousta informací ze všech stran. Každý den jsme konfrontováni s desítkami problémů a jsme atakováni tisícem podnětů. Občas je prostě dobře být sám a přemýšlet o tom, co je tady a teď, aniž by se to někomu hodilo či někoho se dotýkalo – na to je běhání přímo ideální.
  6. Na druhou stranu, díky běhání se i setkáváme s lidmi: ať už to jsou jen kamarádi, se kterými se nestíháte vídat častěji, nebo jenom neznámí sportovní nadšenci, máte-li chuť a náladu, čas strávený běháním lze využit i k nezávazné konverzaci. Navíc, podpora a rada ze strany přítele je vždy nejlepší motivací.
  7. A nakonec jogging není sportem, při kterém neustále soutěžíte a zdoláváte překážky (pokud nemíříte ke zdolání maratonských cílů): spousta z nás je přetížena konkurencí v práci a překážkami v soukromí. Nepotřebujeme dokazovat, přesvědčovat, soutěžit, prostě chceme být fit a zdraví. Fakticky, kdyby každý z nás provozoval jen ten sport, který mu „jde dobře“, nadlouho by uvízl v rutině a nedalo by se mluvit o fitness se všemi jeho výhodami. Tím, že běháme se podněcujeme navzájem, a tak se bez zbytečného stresu a námahy postupně zlepšujeme.
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment