Jsme plně otevřeni a dodržujeme přísná bezpečnostní opatření
Upozornění na stažení výrobku BELLY CARE z prodeje

Střevní mikrobiom ovlivňuje naše chutě

26.09.2019 | 15108x Shlédnutí | Klára Řehořková | Hubnutí

Už jste tento pojem slyšeli? Nebylo by se totiž čemu divit. V poslední době se totiž střevními “obyvateli” nezajímá jen věda, ale také široká veřejnost a především farmaceutické firmy. Postupem času se totiž ukazuje, jak moc tento “orgán” ovlivňuje nejenom naše hubnutí, ale celkový zdravotní stav. V minulosti totiž už starořecký lékař Hippokrates tvrdil, že ”Každé onemocnění začíná ve střevech”.

NUTRIADAPT Střevní mikrobiom ovlivňuje naše chutě

Znáte takový ten pocit, když vás neustále honí mlsná jen na nezdravé jídlo? Pohled na okurku se vám nelíbí, zato čokoláda nebo slanina vás k sobě neodolatelně lákají? Tyto vjemy může zapříčinit špatná skladba mikrobiomu. Je to stejné jako s lidmi. Vegetariáni nejedí maso a sportovcům zase často nevadí jíst stále dokola kuře s rýží. I různým typům bakterií chutná něco jiného. Některé chtějí jednoduché cukry, jiné zase vlákninu a úplně jiné například maso. Mikrobiom má tu výhodu, že je propojen s mozkem. Pomocí specifických molekul dokáže vyvolat nervové vzruchy a předat tak informace přímo do mozku. Ten pak vyhodnotí, že vaše tělo potřebuje například sušenky a ne mrkev. Na druhou stranu, pokud máte silnou vůli, můžete odolat a mít tak nad svým jídelníčkem plnou kontrolu. Často pomůže i pomoc parťáka, na kterého se můžete ve chvíli “nouze” obrátit. Mnoho klientů pak najde u našich specialistů právě i takovou formu podpory.

 

Zjistěte více o svém mikrobiomu

 

NUTRIADAPT Střevní mikrobiom ovlivňuje naše chutě

 

Mikrobiom může nabourat štíhlou linii

Kromě chutí vám ale mikrobiom může narušit štíhlou linii i jinak. Některé bakterie totiž dokáží vstřebat z potravy více energie. A o co více energie vstřebají, o to více na energii bohatých látek opět vyloučí – do vašeho střeva. Pokud tuto energii nevyužijete, tělo ji uloží ve formě tukových zásob. Jinými slovy určité typy bakterií mohou zvyšovat váš energetický příjem. Nejde o nijak velké množství, ale děje se tak pravidelně každý den, což v součtu vaši hmotnost může znatelně ovlivnit. Jestli chcete zjistit, jak jste na tom právě vy, přijďte na jakoukoliv naši poradnu a nechte si zanalyzovat váš mikrobiom.

NUTRIADAPT Střevní mikrobiom ovlivňuje naše chutě

 

Zjistěte více o svém mikrobiomu

 

Pryč s patogeny

Mikrobiom nás ale může i chránit. Například některé patogenní (onemocnění způsobující) bakterie nedokážou přežít v blízkosti bakterií rodu Lactobacillus. Laktobacily totiž zásadně ovlivňují své okolní prostředí. Je to trochu podobné, jako když zvíře vypustí jed, kterým zabrání napadení nepřítelem. Laktobacily jsou také součástí jogurtové kultury. Jde o směs bakterií, které se používají na výrobu jogurtů – proto je jogurt kyselý. Pro zvýšení množství laktobacilů ve střevě je vhodné užívání probiotik. Vybírejte ale pečlivě. Ne všechna probiotika dokáží projít trávicím traktem tak, aby se dostala do místa účinku. Mezi ochránce zdraví a imunity patří i rod Bifidobacterium. Tyto bakterie ve střevech kojenců tvoří většinu, a to až 90 %. Jsou tak pro lidský organismus naprosto přirozené a zásadní. Významně totiž ovlivňují vývoj imunitního systému. Svou přítomností obecně podporují rovnováhu mikrobiomu (o kterou jde především!). Dále pomáhají v zabránění vzniku chronických zánětů (Schell, 2002). Ty mohou souviset například i s častými kožními problémy.

Ví se i mnoho dalších informací ohledně fungování mikrobiomu, mnohé se stále zkoumají a kupa dalších na své objevení teprve čeká. Pokud vás ale zajímá, kolik máte “tlustých” bakterií a kolik naopak těch, co podporují správné fungování vašich metabolických procesů, nechte si udělat analýzu střevního mikrobiomu. Stačí navštívit kteroukoliv naši poradnu.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment