Znovu otevíráme 27. 04. 2020. Podívejte se na opatření, která jsme zavedli.

Lahodná střecha ze sušenek SMART BREAK

27. 5. 2019 | 8477 Shlédnutí
8
porcí
10
minut
obtížnost
1015 kJ / porce

I mlsat se dá zdravěji. Vyzkoušejte pro tento recept naše sladké sušenky SMART BREAK. Tvaroh a zakysaná smetana s čerstvým ovocem a šikovné ruce z nich udělají nejen krásný, ale i osvěžující svačinu nebo dezert.

Postup

Připravíme si krém. Vyšleháme tvaroh, zakysanou smetanu, domácí vanilkový cukr, kůru z poloviny citrónu, 2 odměrky proteinu vanilka nebo kakao.   

Na střechu budeme potřebovat sladké sušenky SMART BREAK, které rozložíme před sebe na alobal, pohledovou stranou dolů, delší stranou k sobě, a to ve třech řadách. Tak nám vzniknou 3 řady po 6 sušenkách, kdy střední řada bude základna a boční řady budou tvořit strany střechy.

Na střední řadu naneseme polovinu krému. Na vzniklou vrstvu položíme celý banán nebo jiné ovoce (celé jahody, maliny, borůvky apod.). Ovoce pak zakryjeme zbylým proteinovým krémem.

Střechu zaklopíme tak, že levou ruku podložíme pod alobal, na kterém leží levá nezakrytá strana sušenek a to samé uděláme s pravou stranou. Nad střechou alobal utáhneme rolováním a necháme do druhého dne rozležet. Po rozbalení krájíme, čímž vzniknou pěkné proteinové trojúhelníčky naplněné ovocem.

TIP: Na nanášení krému lze využít igelitový sáček s ustřiženým rohem.

TIP na výrobu domácího vanilkového cukru: Na 1 kg domácího vanilkového cukru potřebujeme alespoň 4 průměrně velké vanilkové lusky. Ty rozřízneme, vložíme do uzavíratelné dózy o objemu cca 1 litr a dosypeme třtinovým cukrem. Pokud v kuchyni využíváme vanilkové lusky, po vyškrábání dužiny použitý lusk nevyhazujeme, ale přidáme ho do dózy s třtinovým cukrem. Obsahuje totiž aroma, které vanilkový cukr ještě více vylepší. Nejen, že máme kvalitní domácí vanilkový cukr, ale 1 porce (20 g) nás vyjde na necelé 3 Kč.

Podrobnější informace o produktu SMART BREAK naleznete zde.

 
 
Suroviny

STŘECHA
9 balíčků sladkých sušenek (18 ks) SMART BREAK
KRÉM
250 g polotučného tvarohu (1 krabička)
200 g zakysané smetany (1 kelímek)
20 g domácího vanilkového cukru (nebo třtinového cukru nebo 1 PL medu)
kůra z poloviny citrónu
50 g 4H COMPLEX PROTEIN (2 odměrky vanilky nebo kakaa)
jahody nebo banán nebo jiné ovoce

8 porcí | doba přípravy 10 minut | 1015 kJ / 243 kcal
Tuky
12,0 g
Sacharidy
20,0 g
Bílkoviny
13,0 g
Vláknina
5,0 g

Vhodné pro celou rodinu, vegetariány a děti, zdroj bílkovin, nízký glykemický index

Další zajímavé recepty

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment