Dagmar Pflegerová

Jak říkám známým a příbuzným: jím všechno, ale jinak poskládané, jiné velikosti porcí

Můj příběh o nekonečném řešení nadváhy a postupně až obezity mě provází po většinu mého dospělého života. Zlom přišel v mých osmnácti letech, kdy jsem vážila skoro 80 kilo, a tak jsem se rozhodla s tím něco dělat. Bylo to ale čistě amatérsky a když jsem se v necelých 22 letech vdávala, měla jsem přijatelných 63 kilo při výšce 168 cm a dařilo se mi je udržovat.

Po dětech jsem nějaké to kilo navíc tolerovala, ale s nadváhou jsem bojovala dál. Velmi dobře jsem se cítila při 72 kilech, měla jsem ženské tvary, ale nevypadala jsem jako koule. To se však postupně změnilo a já se „propracovala“ k šíleným 106 kilo!

Před rokem jsem skončila s prací a šla do důchodu. V duchu jsem se rozhodla, že v tomhle věku nemá cenu se nervovat a něco s tím dělat. Ale, jak to bývá – nikdy neříkej nikdy – do tohoto rozhodnutí přišla reklama na přeměření metabolismu v NUTRIADAPTu, kde jsem se dočetla, že se to týká všech věkových i váhových kategorií. Protože jsem zastáncem názoru, líná huba, holé neštěstí, zvedla jsem telefon a s milou paní recepční jsem se domluvila na první schůzce. Souhlasila jsem až po ujištění, že se nejedná o nabídku nefungujících potravinových doplňků a koktejlů.

Moje představy o tom, co se bude dít byly zdaleka liché. Nikdo se potutelně neusmíval nad mojí neforemnou postavou. Naopak, všichni byli milí, vstřícní, měla jsem pocit, že mi chtějí pomoci a udělají pro mě sice hodně, ale ne všechno. Můj poradce zapracoval i na tom, abych si uvědomila, že nejde jen o vnější slupku, ale hlavně o můj zdravotní stav. Dostala jsem vypracovaný startovací jídelníček a později jídelníček přímo šitý na míru. Žasla jsem nad tím, jaká je zelenina lahůdka, že mi stačí menší porce, že se dá uvařit veliká dobrota i bez masa (ačkoli jím i libové maso, nejde o dietu bezmasou), a také si pochutnat na sladkém bez cukru. Zbytek, a to hlavní, je však jen a jen na mně.

 

Jak říkám známým a příbuzným: jím všechno, ale jinak poskládané, jiné velikosti porcí. S jídelníčkem jsem se naučila pracovat a už mi nezabírá tolik času jídla si připravit.

Nedávno jsem se dívala na nějaké fotky z roku 2020, kdy jsem se naposledy na Novém Zélandu fotila při 106 kilech. Při pohledu na ně mě jen překvapuje, kam jsem to nechala dojít a že mi snad ani nevadilo, jak vypadám. Nebýt NUTRIADAPTu, nebyla bych tak spokojená jako teď, kdy mám o 35 kilo méně. Chtěla bych se dostat na váhu pod 70 kilogramů, což by pro mne bylo ideální. Jsem spokojená, pohyb mi nevadí, z velké části se mi zlepšily zdravotní výsledky. A dámy, co hlavně – ty možnosti v obchodech s oblečením, to je sen!

Začněte ještě dnes

PŘIJĎTE SE PORADIT,
JAK BUDE VYPADAT VAŠE HUBNUTÍ

Diagnostická konzultace
s nutričním specialistou

Přesvědčte se sami. Specialista v rámci nezávazné konzultace provede základní diagnostiku, probere vaše stravovací návyky a doporučí řešení pro vaši konkrétní situaci.

  • 45 minutová kozulatce
  • Včetně analýzy kompozice těla
  • S individuálními doporučeními

Diagnostická konzultace
s nutričním specialistou

To vše
nyní pouze
za 200 Kč

Přesvědčte se sami. Specialista v rámci nezávazné konzultace provede základní diagnostiku, probere vaše stravovací návyky a doporučí řešení pro vaši konkrétní situaci.

  • 45 minutová kozulatce
  • Včetně analýzy kompozice těla
  • S individuálními doporučeními
Vyplňte rezervační formulář a naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dnů spojí a domluví termin nezávazné konzultace.
Rezervační formulář