Petr Polák

Jedl jsem nepravidelně, většinou jsem byl celý den v práci bez jídla a večer si dopřával „hody“

S obezitou jsem se potýkal od svých 5 let. Nikdy jsem tomu nepřikládal moc velkou váhu a říkal jsem si, že někdo je silnější, někdo naopak hubený. Nikdy jsem si nepřipouštěl, a ani neviděl, nebo spíše nechtěl vidět, že by mě to mělo nějakým způsobem omezovat. Zlom nastal někdy na začátku minulého roku, kdy každý krok do schodů byl pro mě těžší a těžší, kdy i krátká procházka mě dokázala unavit, a doma jsem měl potřebu stále jen spát. 

Přemýšlel jsem nad různými možnostmi, koukal jsem na různá fitcentra, zkoušel jsem i sám sportovat, ale vždy mi to vydrželo chvíli a vrátil jsem se zpět k mému špatnému životnímu stylu. Jedl jsem nepravidelně, většinou jsem byl celý den v práci bez jídla a večer si dopřával „hody“. Začal jsem ale pozorovat, že má váha stoupá, a já se za sebe začal stydět. V létě, kdy všichni jezdili na koupaliště, byl jsem zavřený doma, protože jsem se nechtěl nikde na koupališti svlečený ukazovat a čím dál více jsem slyšel řeči, že ze sebou musím něco dělat, že by to mé tělo dlouho nevydrželo. A začal jsem projíždět internet, kde by mi mohli pomoci.

Před návštěvou poradny jsem o zdravém stravování nevěděl absolutně nic. Maximálně to, že člověk má jíst pravidelně a vyváženě. Občas jsem zkoušel nějaké změny v jídelníčku, shodil pár kilo, ale po chvíli jsem zase najel na svůj starý životní styl. V podstatě jsem ale nevěděl, které potraviny jsou pro mě ideální a které ne. Jedl jsem, co dům dal, a čas od času nějaký ten fastfood.

Na NUTRIADAPT jsem narazil na internetu, když jsem hledal nějaké poradny v okolí Příbrami. Vlastně první, co mi vyběhlo, byl NUTRIADAPT. Dlouho jsem nevybíral, protože jsem věděl, že čím déle budu hledat, tím více se mé odhodlání bude ztrácet. Ihned jsem se objednal do Příbrami na konzultaci, a můžu rozhodně říct, že to byl nejlepší krok v mém životě.

Moje pocity před začátkem programu a dnes? Do programu jsem šel s velkým očekáváním a i s velkými obavami. Ne snad, že bych nevěřil, že by mi správný jídelníček a řád nedokázal pomoci, ale nevěřil jsem sám sobě, že bych nový životní styl a výživový plán dokázal dodržovat. Nepatřím mezi lidi s pevnou vůlí, ale vrhnul jsem se do toho po hlavě a výsledky se začaly ukazovat už během prvních měsíců.

Vzhledem k tomu, že jsem do programu vstoupil na začátku pandemie, kdy se pak postupně všechno zavíralo a nikam se nechodilo, tak pro mé okolí jsou změny daleko více vidět. Stávalo se mi dost často, že mě okolí ani nepoznávalo a nevěřilo vlastním očím. Hodně lidí mi ani nevěřilo, že bych ze sebou něco dokázal udělat. Ohlasy, jak od přátel, tak od rodiny, jsou pozitivní a každý chválí, jakou změnou jsem prošel.

Pokud člověk o nějaké zdravé výživě neví, nic tak ideální, jako je zajít za odborníkem, není. Já výhody vidím pokaždé, když se podívám do zrcadla, na staré fotky, nebo stoupnu na váhu. Za celou dobu, co jsem v programu, jsem žádnou nevýhodu nenašel, vše je jen pozitivní.

Lidem, kteří mají stejný problém, jako jsem měl já, bych doporučil, ať neváhají ani minutu a začnou něco dělat. Člověk by neměl tento krok odkládat, tento krok může prodloužit život o x let. Rozhodně to za to stojí. Život má člověk jen jeden a o tělo by se měl starat. 

Každému bych doporučil poradnu NUTRIADAPT, díky tomu jsem získal sebevědomí, jsem veselejší a můj život je lepší. Určitě by nikdo neměl hubnutí odkládat, většinou to dopadá tak, že se k tomu člověk nedonutí. 

Za mě je to doopravdy nejlepší rozhodnutí v mém životě a všude budu poradnu NUTRIADAPT vychvalovat a doporučovat.

 

Začněte ještě dnes

PŘIJĎTE SE PORADIT,
JAK BUDE VYPADAT VAŠE HUBNUTÍ

Diagnostická konzultace
s nutričním specialistou

Přesvědčte se sami. Specialista v rámci nezávazné konzultace provede základní diagnostiku, probere vaše stravovací návyky a doporučí řešení pro vaši konkrétní situaci.

  • 45 minutová kozulatce
  • Včetně analýzy kompozice těla
  • S individuálními doporučeními

Diagnostická konzultace
s nutričním specialistou

To vše
nyní pouze
za 200 Kč

Přesvědčte se sami. Specialista v rámci nezávazné konzultace provede základní diagnostiku, probere vaše stravovací návyky a doporučí řešení pro vaši konkrétní situaci.

  • 45 minutová kozulatce
  • Včetně analýzy kompozice těla
  • S individuálními doporučeními
Vyplňte rezervační formulář a naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dnů spojí a domluví termin nezávazné konzultace.
Rezervační formulář