Tereza Illešová

Jedno rozhodnutí, o kterém jsem netušila, že mi změní život

Jmenuji se Tereza Illešová a je mi 22 let. Pocházím z Hradce nad Moravicí, což je menší město 10 km od Opavy. V dětství jsem sportovala jako všechny děti, jezdila jsem na kole, na bruslích, na lyžích a od 5 let hrála závodně tenis. Přestože mé dětství provázel sport, nikdy se o mně nedalo říci, že bych byla štíhlá. Řekla bych spíše podsaditá. Tenis jsem hrála až do nástupu na střední školu, tedy do svých 15 let. Protože jsem si vybrala Střední pedagogickou školu v Krnově, začala jsem vstávat v 5.30 a ze školy se vracela kolem půl čtvrté odpoledne, na sport už moc času nezbývalo. Přestala jsem se hýbat a kila se na mě začala vyloženě lepit. Nezměnilo se to ani při přechodu na vysokou školu v Ostravě. 

Než jsem se rozhodla pro změnu, už se asi nedalo mluvit o podsaditosti, byla jsem opravdu plnoštíhlá (pokud nechci použít slovo tlustá). Lékař mě upozorňoval na vysoký tlak a při sebemenším pohybu jsem se potila a zadýchávala. Přesto mě ani toto ještě nedonutilo ke změně.

Ten osudný krok přišel až na jedné rodinné oslavě, kde jsme se hromadně fotili. Vzala jsem do ruky foťák a prohlížela si pořízené fotografie. A najednou jsem začala mazat jednu fotku za druhou. Na všech jsem si připadala proti ostatním nějaká velká. Připadalo mi, že mám nateklý obličej, že mě špatně zabrali a podobně. Najednou jsem si představila, že bych chtěla za pár let dítě, a to může být dalších 10–15 kg navíc. Co když to moje tělo neunese? Co když se mi zvýší tlak ještě víc? Otázky mi najednou naskakovaly v hlavě a já na ně neznala odpověď. V tu chvíli se to stalo. Přesně si ten okamžik vybavuji, jako by někdo v mém mozku udělal cvak. Věděla jsem, že sama to nedokážu. V tom samém okamžiku jsem napsala své mámě, že jsem se rozhodla se sebou něco udělat a že navštívím nějakého poradce, který mi pomůže. Moje maminka mě podpořila okamžitě, přestože jsem od ní nikdy neslyšela, že bych měla zhubnout, nebo že se jí nelíbím. Mámy nás prostě milují takové, jaké jsme.

Začala jsem hledat na internetu a opravdu jediný, kdo mne oslovil byl NUTRIADAPT, přestože mi přátelé říkali, že jediné, co mi poradí, je, že nemám jíst. Já ale neměla pocit, že se přejídám. Nejsem člověk, který si libuje v čokoládách, sladkém, chipsech a hamburgrech. Byla jsem rozhodnutá a nedbala jsem rad našeptávačů.

Přístup zaměstnanců NUTRIADAPTu mě doslova nadchnul. Příjemný a ochotný personál, který se mne nesnažil přesvědčit, jak je jejich firma nejlepší a světová. Výživová poradkyně se mě ptala na mé problémy, změřila mě, nechala udělat odběry krve a teprve poté jsem se mohla rozhodnout dle výsledků, zda se do hubnutí pustím, nebo ne. Mé výsledky byly opravdu zdrcující. Metabolický věk 44 let, orgány obalené tukem a všechny výsledky v červených číslech. Nyní už je třeba přiznat, že ručička váhy se tehdy zastavila na 95 kg. 

Paní poradkyni jsem řekla, že jsem pevně rozhodnutá a chtěla bych zhubnout 20 kg za rok. Potvrdila, že to není nereálné, ale musím počítat s tím, že úbytek bude pozvolný. Dalším milým zjištěním bylo, že mi sestaví jídelníček podle toho, co mi chutná a co mám ráda. Do týdne jsem začínala se změnou. Jídlo bylo skvělé, snadno připravitelné z dostupných surovin. Jedla jsem daleko větší porce než dříve, a přesto jsem neměla ten pocit plnosti a těžkosti, který jsem dříve mívala. Hubnout byla radost. Všichni se doma smáli, že z takových porcí nikdo zhubnout nemůže. Za měsíc jsem měla 4 kg pryč. Svých 20 kg jsem zhubla během 7 měsíců, bylo to neskutečné, a to se musím přiznat, že jsem ještě opravdu nepřidala pohyb. V té době jsem se rozhodla, že ještě 5 kg uberu. Po dalších třech měsících byly pryč. 

Nikdo, kdo je celý život štíhlý, si nedovede představit, jaké to je se dostat z velikosti 44 na velikost 36–38. Je to něco nepopsatelného. Najednou máte v obchodě na výběr, všechno vám sluší a můžete si vybrat. Není to jen o tom, že se vám zvedne ušlápnuté sebevědomí, ale cítíte se skvěle. Každý pohyb už vám není překážkou, nezadýcháváte se, vše je jednodušší. A tlak? Je naprosto v pořádku. Jsem opravdu šťastná, nikdy bych nevěřila, že to dokážu. Jsem na sebe pyšná a moje rodina také, ale bez pomoci bych to nikdy nezvládla. Nevěděla bych, jak začít, co dělat. Je to opravdu snadné. Je to krásný pocit, když vás potkávají známí a nevěří vlastním očím, protože mě celý život znají jako tu plnoštíhlou dívku. Nejvíc mne pobavili dva starší pánové na benzínové pumpě v mém městě, když mi při placení řekli: „Vy jste se nám nějak zmenšila.“  Tohle vám vykouzlí úsměv na rtech, a to je přece to nejdůležitější.

A všem, co váhají nad proměnou, radím: „Na nic nečekejte, nedbejte na špatné rady okolí a nesmyslné diety. PUSŤTE SE DO TOHO! Navštivte nejbližší poradnuu NUTRIADAPT a poraďte se tam. Setkáte se s lidmi, kteří vám chtějí opravdu pomoci. Úsměv se pak usadí i na vašich rtech.”

Všem plnoštíhlým přeje o 27 kg lehčí Tereza Illešová.

 

Další příběhy

Jsem rád, že jsem se posunul správným směrem, a za sebe můžu "věčným dietářům" NUTRIADAPT vřele doporučit
Karel Havelka, 42 let
Začala jsem sama nějakým způsobem hubnout, moc to ale nešlo
Monika Vlčková, 68 let
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment