Co si dát k jídlu po běhání?

10.04.2014 | 14198x Shlédnutí | Vít Schlesinger | Strava

Jídlo po tréninku je vaším klíčem k rychlejší regeneraci a tím i k lepšímu výkonu.

Jídlo po tréninku byste jako běžec neměli nikdy brát na lehkou váhu. Jídlo po tréninku je Vaším klíčem k rychlejší regeneraci a tím i k lepšímu výkonu. Co když ale přijdete po běhu nebo jakémkoliv jiném tréninku vyhládlí jako lvi a snědli byste v tu chvíli cokoliv? Co, když se chcete za vyčerpávající výkon odměnit? V tu chvíli je ideální sáhnout po lahodném koktejlu smoothie. S těmi správnými ingrediencemi Vám smoothie dodá správné sacharidy, proteiny, mastné kyseliny a v neposlední řadě i vitamíny, minerály a stopové prvky, tak důležité pro správnou regeneraci.

Smoothie je připraveno během několika minut, s minimální námahou. Může být slané, sladké, svěží a pikantní nebo hladké a krémové.

 
Má několik nesporných výhod:
 1. tekutá forma se lépe vstřebává do těla
 2. je jednoduchý na přípravu
 3. lze zvolit přísady dle účinku
 4. má skvělou chuť

 

Pepkovo smoothie

Špenát se na první pohled může zdát jako nevhodná složka do smoothie. Opak je pravdou. Pokud zkombinujete špenát se sladkými ingrediencemi jako jsou pomeranč, banán nebo mražené ovoce maliny nebo borůvky, dostanete skvělou a vyváženou chuť. Přidáním jogurtu nebo tvarohu získáte potřebné bílkoviny, důležité pro regeneraci svalstva.

Špenát obsahuje důležité živiny, i když není ideálním zdrojem železa, jak se dříve uvádělo na základě matematické chyby, když byla při analýze špatně napsaná desetinná čárka. Současné výzkumy však prokázaly přítomnost fytohormonů, působících na vývoj svalstva člověka a obsah karotenoidů ve vysokých koncentracích, což činí ze špenátu cenný antioxidant.

Ořechy a semínka obsahují tuky s vysokým podílem pro zdraví prospěšných mono a poly nenasycených mastných kyselin. Kromě užitečných tuků, bílkovin a vlákniny obsahují různé druhy ořechů i různé směsi minerálních látek a vitaminů. Většina obsahuje významné množství vitaminu E – účinného antioxidantu, který likviduje volné radikály, kyseliny listové, zabraňující zvyšování koncentrace homocysteinu (aminokyseliny přítomné v krvi), představující další rizikový faktor onemocnění srdce. Většina ořechů obsahuje významný podíl hořčíku, který ovlivňuje např. tlak krve. Ořechy rovněž obsahují velké množství dalších složek. Sterolů, fytoestrogenů a dalších látek s příznivým vlivem na zdravotní stav.

INGREDIENCE

 • 1 1/2 šálku pomerančového džusu, nejlépe v bio kvalitě nebo 2 pomeranče
 • 1 šálek baby špenátu
 • 1/2 šálku bílého jogurtu, nejlépe řeckého nebo Hollandia
 • 1 lžička čerstvého, nastrouhaného zázvoru
 • 1/3 šálku vlašských ořechů
 • 1/2 šálku jahod, čerstvých nebo zmrazených
 • 1/2 šálku mražených borůvek

POSTUP

Nalijte pomerančovou šťávu, následně špenát, jogurt, zázvor, vlašské ořechy, jahody a borůvky do nádoby mixéru.

Zapněte mixér na nízké otáčky na 20 sec.

Přepněte na vysoké otáčky na 20 až 30 sekund, nebo dokud ovoce nebude ideálně promíchané.

Jedna porce obsahuje:

 • Kalorie: 290
 • Sacharidy: 37g
 • Bílkoviny: 10 g
 • Vláknina: 4 g
 • Tuk: 13 g
 • Sodík: 16 mg 
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment