Hezčí prsa vám pojišťovna nezaplatí, pevnější břicho někdy ano

22.10.2015 | 9388x Shlédnutí | Zdraví

Nepředstavujte si plastickou chirurgii jako obor, který za desítky tisíc korun plní více či méně přehnaná přání lidí, kteří chtějí zastavit stárnutí. Tento obor totiž zahrnuje i zákroky, které spíše než vzhled řeší zdravotní problémy. A rozhodně nejde jen o operace popálené kůže, což je jeho další rozměr.

NUTRIADAP Hezčí prsa vám pojišťovna nezaplatí, pevnější břicho někdy ano PLASTICKÁ OPERACEBřicho povolené po porodu má mnoho žen. Některé to neřeší, některé se ho snaží vrátit do formy dietami a cvičením, jiným může pomoci operace. Ta připadá v úvahu tehdy, pokud se ukáže, že nejde jen o povolenou kůži, ale zároveň o rozestouplé břišní svaly. V takovém případě může jít žena na operaci, kterou hradí pojišťovna, protože se nejedná pouze o estetickou záležitost. Ženám s takovým problémem totiž hrozí kýla. Zároveň by rozestouplá břišní stěna mohla mít špatný vliv na fungování vnitřních orgánů. K operaci je potřeba doporučení lékaře. Za bonus lze považovat, že krom zpevnění břišní stěny lékaři většinou odstraní i povolenou převislou kůži.

Ale pozor, samotné povolené břicho skutečně na pojišťovnu operovat nejde. Hradí se jen operace větších diastáz neboli rozestupů mezi svaly. Rozhodně nestačí mít kůži se striemi. Ani samotný kožní převis není indikací k výkonu. Nestačí mít povolené břišní svaly, ačkoli na pohled to může vypadat stejně jako svaly rozestouplé. V takovém případě si žena musí připravit několik desítek tisíc korun ze svého. Samoplátce podobný zákrok stojí většinou třicet až šedesát tisíc korun.

Odsátí tuku vám pojišťovna nezaplatí

Podle plastických chirurgů je na pojišťovnu možné operovat překvapivé množství věcí, ale musí k tomu být zdravotní důvod. Proto se asi nedá doufat, že vám pojišťovna uhradí odsátí tuku, jelikož tam bude vždycky důvod pouze estetický a jde vlastně o operaci spadající nikoli pod plastickou chirurgii. Není možné počítat ani s částečnou úhradou.

Platí to i pro operace nosu, jehož tvar sice může majiteli nebo častěji majitelce způsobovat psychické trauma, ale to samo o sobě není důvodem k tomu, aby se zdravotní pojišťovny slitovaly. Stává se proto, že když se třeba ukáže, že pacient má zdeformovanou nosní přepážku a špatně se mu kvůli tomu dýchá, lékař operaci doporučí. Ale jakmile chce klient i plastiku s tím, že za tu by si připlatil, pojišťovna přesně podle zákonů couvne a neuhradí nic.

Neplatí totiž, že zdravotní pojišťovny hradí operaci tomu, kdo nějaký svůj tělesný handicap psychicky špatně snáší. Protože tak jednoduché to není, dobře je to vidět třeba na operaci prsou. Pokud se nějaká žena narodí s výrazně nestejně velkými ňadry, je to jasná zdravotní indikace a pojišťovna zákrok zaplatí. Ovšem pouze pokud se žena smíří s tím, že oba prsy budou menší. Nemůže počítat s úhradou toho, že by menší ňadro vytvarovali dle většího. Zmenšení prsů pojišťovna zaplatí také ženě, která má ňadra tak velká, že kvůli tomu trpí chronickými bolestmi zad, samotné psychické trápení k tomu nestačí.

NUTRIADAP Hezčí prsa vám pojišťovna nezaplatí, pevnější břicho někdy ano PLASTICKÁ OPERACE PRSATak jako tak je třeba, aby operaci schválil revizní lékař zdravotní pojišťovny, který na základě jasných zdravotních indikací několika odborníků posoudí, jsou-li skutečně velké prsy příčinou zdravotních obtíží pacientky.

Operaci plastické chirurgie hrazenou ze zdravotního pojištění může provést kterékoliv pracoviště plastické chirurgie, ale pozor, musí mít s danou pojišťovnou smlouvu. Většinou vám tedy nezbude, než jít do státního zdravotnického zařízení, protože privátní chirurgové tyto smlouvy vesměs nemají.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment