Připravte svou imunitu na podzimní plískanice

23.11.2015 | 7221x Shlédnutí | Zdraví

Do chřipkové sezóny je ještě daleko, ale blížící se podzimní počasí s sebou přináší první vlny viróz a kašlů. Máte proto nejvyšší čas sebe i svou rodinu na tohle období připravit.

NUTRIADAPT Připravte svou imunitu na podzimní plískanice MATKA A DCERAMožná to bude znít jako banální rada, ale funguje. Choďte co nejvíce ven. Zatímco na to, abyste začali s otužováním pomocí sauny a ledových koupelí, není podzim nejvhodnější, u pobytu venku to neplatí. Vyjděte ze skandinávského rčení, podle něhož neexistuje špatné počasí, ale pouze špatné oblečení. A choďte ven, děti i dospělí, co nejvíce to půjde. Nemyslí se tím courání po městě, ale především pobyt v přírodě, alespoň o víkendu. Když si na tento způsob života zvyknete, zároveň stoupne pravděpodobnost, že se vyhnete místům plným lidí, kde se infekce šíří o sto šest.

Počítá se nejen samotný pobyt na čerstvém vzduchu, ale také pohyb, kterým si zlepšujeme kondici. Také přispívá k posílení imunity.

Očkování proti chřipce? Vhodné pro oslabené lidi

Podzim je rovněž obdobím, kdy se můžete nechat naočkovat proti chřipce. Ta se zpravidla ojediněle vyskytne před Vánocemi, během svátků dá pokoj a naplno, v podobě epidemie, vypukne během ledna či února. Očkování není drahé, stojí kolem dvou stovek, navíc ho v některých firmách proplácejí.

Je na vás, jak se rozhodnete. V zásadě platí, že se odborníkům pro vývoj vakcíny daří objevit kmen chřipky, který bude řádit následující zimu, takže očkování je skutečně účinné. Ale neochrání vás před jinými virózami, kterým někdy mylně rovněž říkáme chřipka. A nelze také vyloučit nežádoucí účinky po očkování.

Řada lékařů je toho názoru, že pro imunitu zdravého mladého člověka včetně dětí je lepší, když si chřipku případně prodělá. Očkování rozhodně má smysl u lidí starších 65 let, kteří mají nějakou dlouhodobou zdravotní potíž. A také u všech chronicky nemocných bez ohledu na věk. Těmto skupinám ho pojišťovny proplácejí.

Probiotika ano, vitamin C s rozmyslem

Mnoho lidí považuje za všelék vitamín C, který užívají nejen při nemoci, ale i preventivně. Studie opakovaně ukázaly, že užívání vysokých dávek vitamínu C smysl nemá. Vitamín C je totiž rozpustný ve vodě a při vysokých dávkách se jej většina vyloučí močí. Při správné výživě s dostatečným přísunem ovoce a zeleniny je vitamin C lépe využit.

Pokud chcete něco užívat preventivně, vsaďte spíše na kvalitní probiotika. Dokážou udržovat ve formě mikroflóru v našich střevech, která je největším imunitním orgánem těla. Má smysl je brát trvale a rozhodně po užívání antibiotik.

Vhodné je používat některý z komplexních přípravků na posílení imunity, například PROBIO IMUNO. Účinné jsou i přírodní přípravky obsahující echinaceu nebo rakytník.

Šest hodin spánku je minimum

Pokud jde o vitamíny, dobrým zdrojem je kvalitní strava. A pokud jde o populární céčko, lepším zdrojem než třeba citrusy jsou papriky a zelí.

S dobrou životosprávou souvisí dostatek odpočinku a spánku, což mnozí lidé podceňují. Dospělí by měli spát minimálně šest, ale spíše sedm až osm hodin denně, školní děti deset. Děláme chybu, když si na podzim a v zimě příliš prodlužujeme den pomocí umělého osvětlení. Naši imunitu to oslabuje.

A ještě jedna rada na konec: Pokud už se o vás nějaké nachlazení, rýma nebo kašel pokoušejí, zvolněte. Zůstaňte doma či alespoň vypusťte všechny jen trochu zbytné aktivity. I banální virózu zkuste vyležet.

Pokud si chcete zakoupit některý z našich produktů, můžete navštívit některou z našich poraden nebo náš e-shop, nebo si můžete nechat poradit přímo od odborníka a objednat se na konzultaci zde.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment