Srdeční frekvence ve sportu a při hubnutí II.

23.04.2014 | 17951x Shlédnutí | Vít Schlesinger | Sport

Jak měřit tepovou frekvenci jsem se zmínil již v předešlém díle. Co vše nám může prozradit klidová tepová frekvence, se dočtete v tomto článku.

 

Jak měřit klidovou tepovou frekvenci

Měření klidové srdeční frekvence by se mělo provádět ráno po probuzení, kdy člověk leží ještě v posteli. Dát tělu nějaký čas na probuzení, ať se dostane ze spícího režimu (3–5min). Když není čas změřit si tepovou frekvenci ráno po probuzení, je možné si v průběhu dne lehnout na min. 10 min a potom si klidovou tepovou frekvenci změřte. Měření pulsu na zápěstí nebo krku je obvykle nejjednodušší metoda.

Optimální je měřit se po nějaký čas v kuse, např. týden. Výsledky si zapisovat a udělat z výsledných hodnot průměr.

 

Změny v měření

Může se stát, že se tepová frekvence bude měnit, či se změní dočasně. Dočasné změny – možné nemoci, užívání léků, kouření, kofein, stres atd. Vlivem pohybové aktivity může dojít k dlouhodobé pozitivní změně, tzv. adaptaci na pohybovou zátěž, kdy jednou ze změn je snížení klidové srdeční frekvence.

 

V některém z dalších článků se dozvíte, jaký má vliv pohybová aktivita na tepovou frekvenci a jak se využívá tepové frekvence při sportu.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment