Časté záněty močových cest a mykózy. Je to váš problém?

24.08.2015 | 34530x Shlédnutí | Zdraví

Zatímco muže postihuje zánět močových cest výjimečně, neexistuje snad žena, která by s ním neměla tu čest. Další častou ženskou potíží jsou gynekologické kvasinkové záněty. Ačkoli spolu obě patálie přímo nesouvisí, zdá se, že některé ženy jsou k nim náchylnější než jiné.

NUTRIADAPT Časté záněty močových cest a mykózy. Je to váš problém? DÍVKA NA TOALETĚMálokterá nemoc o sobě dává vědět tak jednoznačnými příznaky, jako je právě zánět močových cest. Patří mezi ně neustálé nucení na močení, které bolí a pálí, navíc je moči většinou jen málo, případně je kalná. Bolest je občas tak krutá, že ženy dokáží močit jen ve sprše, přičemž choroba se může rozjet doslova rychlostí blesku.

Někdy se dá tato nemoc zvládnout doma, ale když se přidá horečka nebo se objeví krev v moči, je na místě vyrazit k lékaři, i na pohotovost, pokud by se snad zánět rozjel o víkendu. Jestliže nejsou potíže tak silné, mělo by stačit hodně tekutin, zvláště pak urologický čaj, pobyt v teple, případně brusinkové volně prodejné doplňky z lékárny. Brusinky lze užívat i preventivně. Při domácí léčbě by příznaky měly ustoupit do dvou až tří dnů, pokud se tak nestane, bude to také na lékaře.

Některá životní období s sebou přitom nesou vyšší náchylnost k této akutní chorobě, patří sem krom dětství, kdy výskyt souvisí s ne zcela dokonalou hygienou, také puberta se svými hormonálními změnami a pak také klimakterium. V těhotenství je sice žena také vystavena mnoha změnám, ale spíše než záněty močových cest jí hrozí častější kvasinkové či jiné gynekologické záněty.

Krom těchto období jsou záněty močových cest častější také tehdy, když žena změní partnera – přispívá k nim mimo jiné častý sex, což je pro nové partnery typické, protože přispívá k mechanickému přenosu bakterií, například z oblasti konečníku či pochvy, které by se do močové trubice dostat neměly. Zánět může být také reakcí na setkání s mikroflórou partnera.

Záleží na tom, kde se vzaly bakterie

Pokud vás matka varovala před prochladnutím coby rizikovým faktorem, nemávejte nad tím rukou, souvislost tu je. Bakterie se sice v chladu nemnoží více než jindy, ale prochladnutí oslabuje obranyschopnost organismu.

Žena může mít slabší gynekologický zánět, o kterém neví a který jí nezpůsobuje žádné problémy, ovšem jeho důsledkem může být přemnožení nevhodných bakterií v pochvě, které se snadno dostanou do močového měchýře.

Častou příčinou infekce jsou i střevní bakterie, mezi nimi zejména Escherichia coli, které se vyskytují ve střevech a v oblasti konečníku. Příčinou opakujících se infekcí dolních cest močových můžou být i chlamydie, mykoplazmata a ureoplazmata. Je to méně časté, ale je dobré na to myslet. Pokud se nemoc vrací a bývá obtížně zvládnutelná, jsou potřeba cílená vyšetření.

Mykózu mohou rozjet mokré plavky

Je třeba říci, že záněty močových cest rozhodně nejsou znakem toho, že by žena o sebe nedbala. Hygiena intimních partií je důležitá, ale na druhou stranu se to s ní rozhodně nesmí přehánět, protože přílišné používání mýdel a různých gelů může těmto částem těla spíše ublížit a přispět k rozvoji zánětu močových cest i gynekologických potíží, jako jsou právě mykózy.

Ty vyvolává většinou neškodná kvasinka Candida albicans, která běžně žije v našich střevech. Pokud se dostane tam, kam nemá, způsobí kvasinkovou infekci. Riziko rozvoje vaginální mykózy zvyšuje i nechráněný sex, nošení těsného prádla či fakt, že si hned po koupání nepřevléknete plavky.

Je dobré mykózu nenechat rozjet, ale použít klidně i preventivně (například pokud se koupete ve veřejném bazénu) různě volně prodejné přípravky na mytí nebo k ošetření pochvy. Volně prodejnými přípravky se mykóza dá rovněž léčit, ale s vlekoucí se nebo vracející se infekcí je lepší zajít ke gynekologovi.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment