Čím zahnat malý hlad během dne?

15.05.2015 | 15007x Shlédnutí | Hubnutí

Ať už člověk dopoledne a odpoledne svačí, malému hladu během dne se občas vyhnout nedokáže. Základní poučení jsou tu hned dvě. První zní, nesnažte se hlad překonat, je lepší si něco malého dát. A to druhé? Nejdietnější volba nemusí být ta správná.

NUTRIADAPT Čím zahnat malý hlad během dne? ŽENA KNIHAPředstavte si, že za sebou máte dlouhé pracovní jednání, kafe už nemůžete ani vidět, zato vám skoro nahlas kručí v břiše. Jenže čas na oběd nebo večeři ještě není a vy se nechcete mezi hlavními jídly moc nacpat, abyste nepřibrali. Když dostanete na výběr tři možnosti – müsli tyčinku, jablko nebo malý bílý jogurt – co zvolíte?

Nabízí se jablko, je to přece ovoce a navíc obsahuje vitamíny. Jenže to popravdě řečeno není ideální volba. Krom vhodné vlákniny a vitamínů obsahuje jablko i celkem dost cukru – což nevadí ani tak kvůli počtu kilojoulů, ale proto, že vám to rozkolísá hladinu cukru a vy budete mít do půlhodiny hlad ještě větší. A bude hrozit, že se u oběda nebo večeře zbytečně přejíte, protože budete mít hlad přímo vlčí.

Müsli tyčinka? Žádný ideál

Dobře, jablko tedy ne, tak co müsli tyčinka? Ta také nezní špatně, navíc je pro mnoho lidí synonymem zdravé či dokonce dietní stravy. Jenže ve skutečnosti je to s ní podobné, jako s jablkem. Na jedné straně sice obsahuje cereálie, díky kterým by mohla nasytit, na straně druhé však bývají tyto výrobky hodně doslazované. Výrobci většiny z nich, včetně těch, které se dají koupit v prodejnách zdravé výživy, používají glukózo-fruktózový sirup, který je podle nových studií ještě méně vhodný než obyčejný cukr (sacharóza). Zjednodušeně řečeno, přispívá daleko více k ukládání tukových zásob. A to nemluvíme o tom, že byste rovnou měli zapomenout na tyčinky s polevou, ty se nehodí o nic víc než obyčejné sladkosti.

Vítězem se stává jogurt

Ze tří zmiňovaných potravin je nejvhodnější bílý jogurt. Pokud sáhnete po výrobku, který má méně než tři procenta tuku a není nijak doslazovaný. Malé balení (obvykle 150 gramů) má nejen méně energie než běžné jablko nebo müsli tyčinka, ale ještě dokáže díky obsahu bílkovin daleko lépe a na delší dobu zahnat hlad.

Pokud však přesto chcete zůstat u ovoce, klidně si jablko dejte, ale ne samotné. Přidejte k němu plátek nebo dva tvrdého sýra (ideálně s 30 procenty tuku maximálně) nebo dva plátky libové šunky. Tak se ve vaší svačině ocitnou i bílkoviny, které platí na hlad lépe než cukry dodávající především rychlou energii.

NUTRIADAPT Čím zahnat malý hlad během dne? JABLKO NA TALÍŘIZkuste proteinové tyčinky

Co se týče müsli tyčinek, existují i vhodnější tyčinky zvané proteinové, které jsou rovněž sladké, ale na rozdíl od těch prvních nestojí pár korun, ale spíše několik desítek korun. Prodávají je prodejny zdravé výživy, fitness centra, lékárny či některé drogerie. K zahnání hladu během dne stačí půlka. Celá tyčinka si svojí energií v některých případech nezadá s lehkým obědem. Hlídejte si obsah bílkovin. Čím více, tím lépe. A nenechte se zaskočit tím, že většina z nich má na prvním místě ve složení cukr, berte je proto spíše jako nouzovku, nejezte je denně. Výjimkou jsou nutričně výborně vyvážené proteinové tyčinky, které jsou zdravou a chutnou svačinkou vhodnou i při redukční dietě.

A co se na zahnání hladu během dne nehodí nikdy? Všechny ty malé sladkosti, které přesně pro tyhle situace doporučuje spousta reklam. Je v nich moc cukrů a tuků. Výjimku tvoří některé sušenky se zvýšeným obsahem vlákniny, ale rozhodně si nedávejte celý balíček. Mimochodem, lépe než nějaký pišingr může v nouzi posloužit malé balení zmrzliny či nanuk. Ideálně ne smetanové, ale tvarohové, protože obsahují krom cukru a tuku i vhodné bílkoviny. Ovocné zmrzliny na bázi dřeně se právě kvůli jejich absenci moc nehodí.

Anna Kunešová

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment