Šest rad, díky nimž o Vánocích nepřiberete ani kilo

08.12.2015 | 12679x Shlédnutí | Anna Tobiášová | Hubnutí

Vánoční svátky si stejně jako silvestrovské a novoroční oslavy bez množství tradičního, ale příliš kaloricky vydatného jídla a pití umí představit málokdo. Věřili byste však tomu, že si je můžete užít, aniž byste se v lednu obávali stoupnout na váhu? Našich šest rad vám pomůže.

1. Hlídejte se celý měsíc

Je pravda, že vánoční obědy a večeře bývají hodně opulentní, ale ve skutečnosti nebývají hlavní příčinou toho, proč po Novém roce nemůžeme dopnout oblečení. Riziko představuje celé předvánoční období, protože k němu patří různé firemní večírky, obědy a večeře s přáteli nebo návštěvy trhů a ochutnávání všelijakých kaloricky vydatných dobrot. Nemusíte si nic z toho zakazovat, ale snažte se mít svůj energetický příjem pod kontrolou. A když si na trhu dáte svařák, už si k němu nedávejte trdelník.

2. Pozor na ochutnávání

Zkusili jste si někdy nějak změřit nebo spočítat, kolik jídla do sebe dostanete při ochutnávání? Pokud je to vaší slabinou a zároveň několik týdnů pečete a vaříte na svátky, může to skončit až několika kily navíc. Protože například těsto na cukroví představuje pořádnou kalorickou bombu i zasyrova, stejně jako když dojíte náplně či polevu. Zkuste tenhle svůj zlozvyk zkrotit. Ujídáte-li celé odpoledne cukroví, které chystáte, k večeři si dejte jen dušenou zeleninu a k ní třeba vajíčko vařené natvrdo.

3. Po hostině si dopřejte odlehčovací den

Přejíst se na předvánočním obědě s přáteli nebo na Boží hod u rodičů rozhodně není smrtelným hříchem. Takových dnů by však nemělo následovat více po sobě. A ještě lepší bude, když si po vydatném zážitku dopřejete odlehčovací den. Nemusíte se vyloženě postit, ale všechny nápoje nahraďte vodou nebo čajem, jezte hodně zeleniny, zcela vynechte sladkosti a tučná jídla, naopak svému tělu dodejte nějaké lehké bílkoviny například v podobě libového masa.

4. Nabídněte zdravější a dietnější varianty

Pokud jste to vy, kdo rozhoduje o složení slavnostního menu, zkuste tradiční těžká jídla nahradit dietnějšími variantami nebo je nabídnout alespoň jako jednu z alternativ. Na Štědrý den se tak na stole může objevit nejen bramborový salát s majonézou, ale také nějaký salát v odlehčené verzi nebo třeba bramborová kaše, smaženou rybu může nahradit dušená nebo pečená. Možná nebudete jediným strávníkem, který podobnou změnu uvítá.

5. Vsaďte na vodu a zeleninu

Velkým rizikem jsou také rauty a na nich švédské stoly, protože člověk velmi rychle ztratí představu o tom, kolik toho snědl a vypil. A stejné riziko hrozí i doma či na návštěvě, pokud se stoly prohýbají pod tácy s cukrovím a talíři s jednohubkami či chlebíčky. Nezakazujte si je úplně, ale nedovolte si jich příliš. Na pomoc si vezměte vodu a pokrájenou zeleninu, kterými si zaplníte žaludek a zároveň zaměstnáte ruce, které by jinak neustále sahaly po něčem, co se nedá tak úplně doporučit. Mezi tím si občas dejte do pusy něco dobrot. A i tak se snažte si mezi nimi vybírat ty méně vydatné. Když cukroví, tak spíše nepromazávané, když kousek uzeniny, tak libovou šunku, ne salám, když chlebíček, tak bez majonézového salátu.

6. Naučte se odmítat

Tahle rada přijde vhod zejména na návštěvách, kde vám budou předkládat jednu laskominu za druhou. U oběda rovnou požádejte o menší porci s tím, že jste se předchozí den přejedli, ale jídlo pochvalte, aby snad nevznikla mýlka, že vám nechutná. Dezert ke kávě slušně odmítněte s omluvou, že máte alergii na ořechy či podrážděný žaludek, a výzvu k přípitku vaječným koňakem poukazem na to, že ještě budete muset řídit. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment