Hubnutí před svátky do rezervy? Proč ne

14.12.2015 | 6330x Shlédnutí | Anna Tobiášová | Hubnutí

Je běžné, že člověk během Vánoc přibere dvě tři kila a neměl by být problém se jich v lednu rychle zbavit. Ale má smysl na to jít opačně? Tedy upravit svou váhu ještě před svátky, shodit něco do zásoby? Jde to, i když lepší samozřejmě je, pokud jíme tak, aby nám žádné výkyvy váhy nehrozily.

NUTRIADAPT Hubnutí před svátky do rezervy? Proč ne ŽENA S JABLKEM A METREMMáte-li pocit, že už teď vážíte o nějaké to kilo víc, než byste chtěli, a o to víc se bojíte blížících se vánočních, silvestrovských a novoročních hodů, určitě stojí za to, snažit se s váhou něco udělat. Protože nemá cenu si namlouvat, že všem těm dobrotám dokážete odolat. Hrozí, že v lednu už budete mít navrch ne dvě tři kila, ale třeba pět šest kil, která se už shazují hůř. Člověk pak může snadno dospět k přesvědčení, že hubnutí stejně nemá smysl, a přestane se o něj úplně snažit.

Tři důležitá pravidla

Co tedy dělat, když do Vánoc zbývá ani ne měsíc? Máte šanci zbavit se jednoho a půl až tří kil rozumným způsobem, který nepovede ke vzniku jojo efektu. Dokonce se může stát, že vám bude líto uhnout z nastoupené cesty a že vám bude sedět lehčí jídelníček natolik, že si ani ten salát s kaprem nepřidáte. Rozhodně se nesnažte shodit víc, bylo by to nezdravé a stejně by se vám tako ztracená kila zase vrátila.

Předvánoční hubnutí má vlastně jen tři důležitá pravidla: Zaprvé, nesmíte hladovět; zadruhé, musíte hubnout tuky, nikoli například svaly, což je častá chyba. A zatřetí, lepší než snažit se vše dokázat pouze pomocí zredukovaného jídelníčku je kombinovat nižší denní energetický příjem spolu s pohybem.

O tři rohlíky nebo litr džusu méně

Hladověním se myslí jak vynechávání nějakých denních jídel, tak snižování celkového denního objemu jídla pod pět tisíc kilojoulů. Obojí je špatně. Je dobré si jídlo rovnoměrně rozložit během dne, ale na druhou stranu není úplně nutné, aby to bylo do pěti až šesti porcí. Důležité je, abyste se třeba ráno i v poledne neodbyli a večer to s jídlem nepřehnali.

Pokud se nechcete pouštět do složitého počítání toho, kolik kilojoulů jaké jídlo má, nemusíte. Protože na to, abyste do svátků shodili dvě kila, stačí, abyste svůj denní energetický příjem snížili o 1500 až 2000 kilojoulů, což se dá celkem snadno odhadnout. Dva tisíce kilojoulů zhruba odpovídají čtyřem rohlíkům, čtyřem jablkům, jedné tabulce čokolády, smaženému kuřecímu řízku, litru coly nebo džusu. Tisíc kilojoulů představuje tři sta gramů vařených těstovin nebo brambor nebo jeden malý bramborák.

Když odpovídající množství jídla vynecháte, váha půjde dolů. Tady několik upozornění: neomezujte zeleninu, ale ovoce, nesnižujte objem libového masa na talíři, ale dejte si méně přílohy, výrazně omezit byste měli pouze sladkosti a viditelný tuk na mase. Zázraky může udělat i snížení spotřeby alkoholu, zvláště piva nebo třeba svařeného vína, protože to je hodně sladké.

Hubnout budete zvláště tehdy, pokud se zároveň začnete víc hýbat. Asi teď honem nezačnete chodit do posilovny, ani to není potřeba, protože ve vaší situaci stačí přidat půl hodiny ostré chůze denně a jeden víkendový den alespoň půldenní túru. Pohybová aktivita napomůže k tomu, abyste spalovali tukové zásoby. Důležité je pohybovat se onu půlhodinu tak rychle, abyste ještě mohli mluvit, ale nikoli už třeba zpívat. To je důkazem správného tempa.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment