Najděte způsob, jakým budete hubnout

12.01.2016 | 7827x Shlédnutí | Anna Tobiášová | Hubnutí

Zapomeňte na to, že se vám letos podaří shodit stejným způsobem jako loni vaší sousedce. Samozřejmě, základní rada „méně energie přijmout, více vydat“ platí pro každého, ale je třeba způsob hubnutí vybrat podle věku, pohlaví, aktivity či např. typu postavy.

NUTRIADAPT Najděte způsob, jakým budete hubnout MUFFIN BOXJedním ze způsobů, jak najít ideální prostředek hubnutí, díky kterému skutečně shodíte kila navíc, je zamyšlení se nad tím, proč jste vlastně přibrali. Někomu zůstala vyšší váha po porodu, jinému kila stoupla poté, co přestal sportovat, dalšímu přibyla postupně během let tak, jak se mu zpomaloval metabolismus a ubývalo pohybových aktivit. Příčin nadváhy či obezity existuje mnohem víc. Proto když vážíte více, než byste chtěli, musíte najít příčinu a z toho vycházet k úspěšnému hubnutí.

 

 

Muži vs. ženy

Počítejte s tím, že muži většinou hubnou snáz než ženy. Zpravidla jim stačí ubrat na jídle, přidat na pohybu a výsledky se projeví brzy. Umožňuje to nejen nastavení mužského metabolismu a vyšší podíl svalů v těle, který ženy mají od přírody nižší, ale rovněž to, že málokterý muž je notorický dietář. Nemají, na rozdíl od mnoha žen, zpomalené spalování.

Ženy po porodu

V případě žen po porodu je však třeba mít na mysli, že dokud kojí, měly by zapomenout na extrémní diety či hladovění. Odlehčený jídelníček a nenáročný pohyb v podobě delších výletů s kočárkem se hodí i pro ně. Jejich handicapem bývá nedostatek spánku, který se projevuje únavou a zvýšenou chutí na sladké. Na to je vhodné se připravit, mít v jídelníčku dostatek bílkoviny a složitých cukrů (celozrnné pečivo, tmavá rýže a podobně), které chutě na sladké omezí.

Kila po skončení sportování

Záleží na tom, jak moc aktivními sportovci jste byli a kolik jste od ukončení sportovní činnosti přibrali. Výhodou bývá dlouhodobě zvýšený podíl svalů. Mělo by stačit udržovat se v pohybu, např. rychlou chůzí, plaváním, cvičením apod., abyste se lépe kil zbavili.

Sedavý způsob zaměstnání

To bývá velice častá příčina vzestupu váhy, spolu s tím, že se během let zpomaluje spalování. Udává se, že jeho výkonnost klesne zhruba o 500 kilojoulů denně každých deset let. Na druhou stranu to není zase tolik, abychom měli důvod k výmluvám, pokud máme v lednu o pět, nebo dokonce deset kilo víc než před rokem. Hlavní příčinou bude spíše fakt, že dlouhodobě jíme víc, než bychom měli. V tom případě je nutné ubrat zhruba dva tisíce kilojoulů denně.

NUTRIADAPT Najděte způsob, jakým budete hubnout OSOBNÍ VÁHAKila ze stresu a nepravidelného režimu

Tady vám pomůže jedině disciplína. Pokud půl dne hladovíte a pak po odpolední roztržce s šéfem sníte tabulku čokolády a celý den právě z důvodu nedostatečného příjmu jídla zakončíte hodně vydatnou večeří, budete muset své stravování od základů změnit. Takhle vůbec nemáte přehled o tom, kolik toho sníte, navíc vám dost možná chybí živiny. Je velmi důležité naučit se jíst pravidelně.

Emoční přejídání

Tohle bývá především ženský problém. Saháme po jídle ve chvíli nepohody, zejména duševní, odměňujeme se jím za to, že se nám něco povedlo, stejně jako když se nám nedaří. Někdy je to těžké změnit bez pomoci psychoterapeuta, ideálně takového, který se zaměřuje také na hubnutí.

Zvýšené ukládání tuku v některých partiích

Můžete mít větší zadek nebo stehna, ale nemusíte mít nadváhu, natož být obézní. Je však bohužel pravda, že pokud jste zdědili genetické dispozice ke zvýšenému ukládání tuku třeba na bocích, dietou nebo cvičením to jen těžko ovlivníte. Pokud vás postava trápí zásadně, zkuste zvážit některý ze zásahů plastické chirurgie, třeba liposukci, případně některé méně invazivní výkony s podobným efektem. 

Pokud si chcete nechat poradit od odborníků, můžete se objednat na konzultaci zde.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment