Začínáte hubnout? Těmto 8 hlavním chybám se pokuste vyvarovat!

12.01.2016 | 14031x Shlédnutí | Anna Tobiášová | Hubnutí

Typické chyby, jichž se dopouštějí všichni, kteří se snaží shodit přebytečná kila? Přehnaná očekávání, příliš vysoké cíle, zakazování si některých jídel, obrovské utrpení při plánování diety. A také víra v nesmyslná doporučení, jako je třeba jídlo po páté hodině odpolední.

NUTRIADAPT Začínáte hubnout? Těmto 8 hlavním chybám se pokuste vyvarovat!1. Žádné jídlo po páté odpolední

Tohle doporučení se mezi lidmi drží velice úporně, a přitom je nesmyslné a většině z vás může spíše uškodit. Jistě, pokud někdo jí přes den přiměřeně a v pět hodin přestane úplně, výrazně sníží svůj denní energetický příjem a nejspíš skutečně bude hubnout. Ale je to cesta k narušenému vztahu k jídlu. Platí tedy pouze to, že byste neměli jíst později než dvě až tři hodiny před spaním.

2. Kdo hubne, musí hladovět

Představujete si hubnutí jako nesmírné utrpení, během něhož budete překonávat záchvaty hladu? Naštěstí se mýlíte. Když začnete jíst méně než dosud, sice občas lehký hlad pocítíte, ale rozhodně byste neměli cítit hlad vlčí, nebo hlady dokonce omdlévat. Pomůže vám, když si denní příjem jídla rozdělíte do jednotlivých porcí dle potřeby a možností, ale rozhodně je pravidelné jídlo nutností.

3. Zhubnu osm kilo za tři týdny

Pamatujte si dvě důležité věci: nikdy byste neměli shazovat rychleji než půl kila až kilo týdně a hubnutí by mělo rovněž trvat tak dlouho, jak vám trvalo kila nabrat. Jinými slovy, pokud jste za minulý rok získali na váze deset kilo, neplánujte si, že je shodíte během ledna. Lepší je rozvrhnout si shazování nadbytečných kil na tři měsíce, bude to snazší a zároveň tím, že nebudete trápit tělo hlady, stoupne šance na udržení si nižší váhy. Samozřejmě, shodit dvě, nebo dokonce tři kila týdně lze, ale žádný odborník vám to nedoporučí.

NUTRIADAPT Začínáte hubnout? Těmto 8 hlavním chybám se pokuste vyvarovat! ČINKA4. Přehnaná očekávání

Už tak se na sebe kvůli kilům navíc zlobíte, a proto si dáváte ještě vyšší cíle? Kromě přísné diety si třeba plánujete, že budete chodit třikrát týdně cvičit? Těžko to ale zvládnete, když jste zatím necvičili ani jednou. Místo toho to po čtrnácti týdnech s pocitem rozčarování vzdáte úplně.

5. Zakazování některých jídel

Věty jako: „Už nikdy ani kousek čokolády nebo paštiky,“ by z vašich úst neměly zaznívat vůbec. Rozhodně platí, že zmíněné potraviny, ale také spousta dalších, skutečně nejsou zrovna dietní, avšak čím víc podobných zákazů si dáte, tím spíš hrozí, že je porušíte. Tato nevhodná jídla si občas klidně dejte, o to více si je však vychutnejte.

6. Těšíte se na skončení diety

Neberte hubnutí jako dočasné utrpení, které jednoho dne skončí a vy budete opět moci jíst a pít bez jakéhokoli omezení. Vaším cílem by měla být trvalá změna životního stylu, abyste si udrželi správnou váhu.

7. Hubnutí bez podpory

Možná se snažíte hubnout tajně, protože se za svou nadváhu nebo obezitu stydíte, třeba to nechcete nikomu říkat, protože si sami nejste jistí, zda to vydržíte. Ale takovým utajováním svému snažení nepomůžete. S podporou okolí by vám to šlo rozhodně lépe. Když to nebude nikdo vědět, těžko vám na návštěvě nabídnou dietnější jídlo. Zrovna tak by bylo obtížné dávat si s kolegy v restauraci k obědu salát nebo vysvětlovat partnerovi, proč najednou jíte méně.

8. Hubnutí pouze pomocí diety

Ano, shodit přebytečná kila tím, že se zásadně omezíte v jídle a nic dalšího pro to neuděláte, je možné. Ale tak dobrý nápad to vlastně úplně není. Jednak by taková dieta musela být mnohem přísnější, aby měla efekt, navíc díky pohybu můžete měnit poměr tukových zásob a svalů v těle, a přesně to vaše tělo potřebuje, svaly totiž i v klidu spalují víc energie než tukové buňky.

Pokud si chcete nechat poradit od odborníků, můžete se objednat na konzultaci zde.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment