Burger z jiné planety

14. 3. 2016 | 41325 Shlédnutí
3
porce
50
minut
obtížnost
1381 kJ / porce

Recept na zdravý burger z cizrny a tuňáka, který si opravdu užijete a přitom neporušujete zdravý jídelníček. Je jednoduchý a zachutná všem i vašim dětem.

Postup

Minimálně 8 hodin předem si namočte cizrnu. Tu potom uvařte doměkka. Můžete použít i cizrnu v plechovce, tu ale propláchněte vodou, aby se zbavila přebytečné soli. Rozmixujte ji v mixéru spolu s vejci a okapaným tuňákem. Přidejte veškeré koření a bylinky. Podle chuti osolte nebo opepřete. Ze směsi udělejte placky ve tvaru burgerů. Pro správnou konzistenci zahustěte vločkami, popřípadě cizrnovou moukou, pokud je to potřeba. Pečte nejlépe na pečícím papíře v troubě při teplotě 180 °C asi 40 minut. Hotové burgery budou z obou stran zlatavé.

TIP

Burgery chutnají skvěle se zeleninovým salátem i samotné. Pokud chcete vydatnější jídlo, pak je podávejte s celozrnnou houskou a jogurtovým dipem. Dávejte pozor, aby houska byla skutečně celozrnná, nikoliv vícezrnná, sedmizrnná, cereální a podobně.

RYCHLÝ DIP

Smíchejte jogurt, utřený česnek, bylinky, sůl a pepř a je hotovo.

 

PRAKTICKÁ RADA: Toto je skvělá varianta jídla s sebou do práce, na výlet, do školy, do auta. Chutná totiž skvěle, i když nemáte možnost si jídlo ohřát.

 

CIZRNA: Cizrna je naše nejcennější luštěnina, hodí se do pomazánek i do salátů. Z cizrnové mouky si připravíte chutné lívanečky, nebo s ní zdravěji zahustíte omáčku. Neobsahuje lepek a je tak vhodná pro celiaky. Diabetici ji zase ocení pro její nízký glykemický index. Obsahuje 15 – 30 % rostlinných bílkovin, vitaminy skupiny B a je také významným zdrojem vápníku.

Suroviny

1 velká plechovka tuňáka
400 g uvařené cizrny
hrst petrželky
čerstvě mletý pepř
sůl
2 polévkové lžíce ovesné mouky (mleté vločky – můžete použít i bezlepkové)
1 lžička sušené citronové trávy (můžete nahradit pár kapkami citronu)
2 vejce

3 porce | doba přípravy 50 minut | 1381 kJ / 330 kcal

Další zajímavé recepty

40
minut
obtížnost
17064 kJ / porce
4
porce
60
minut
obtížnost
1551 kJ / porce
4
porce
40
minut
obtížnost
1649 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment