Burger z jiné planety

14. 3. 2016 | 36776 Shlédnutí
3
porce
50
minut
obtížnost
1381 kJ / porce

Recept na zdravý burger z cizrny a tuňáka, který si opravdu užijete a přitom neporušujete zdravý jídelníček. Je jednoduchý a zachutná všem i vašim dětem.

Postup

Minimálně 8 hodin předem si namočte cizrnu. Tu potom uvařte doměkka. Můžete použít i cizrnu v plechovce, tu ale propláchněte vodou, aby se zbavila přebytečné soli. Rozmixujte ji v mixéru spolu s vejci a okapaným tuňákem. Přidejte veškeré koření a bylinky. Podle chuti osolte nebo opepřete. Ze směsi udělejte placky ve tvaru burgerů. Pro správnou konzistenci zahustěte vločkami, popřípadě cizrnovou moukou, pokud je to potřeba. Pečte nejlépe na pečícím papíře v troubě při teplotě 180 °C asi 40 minut. Hotové burgery budou z obou stran zlatavé.

TIP

Burgery chutnají skvěle se zeleninovým salátem i samotné. Pokud chcete vydatnější jídlo, pak je podávejte s celozrnnou houskou a jogurtovým dipem. Dávejte pozor, aby houska byla skutečně celozrnná, nikoliv vícezrnná, sedmizrnná, cereální a podobně.

RYCHLÝ DIP

Smíchejte jogurt, utřený česnek, bylinky, sůl a pepř a je hotovo.

 

PRAKTICKÁ RADA: Toto je skvělá varianta jídla s sebou do práce, na výlet, do školy, do auta. Chutná totiž skvěle, i když nemáte možnost si jídlo ohřát.

 

CIZRNA: Cizrna je naše nejcennější luštěnina, hodí se do pomazánek i do salátů. Z cizrnové mouky si připravíte chutné lívanečky, nebo s ní zdravěji zahustíte omáčku. Neobsahuje lepek a je tak vhodná pro celiaky. Diabetici ji zase ocení pro její nízký glykemický index. Obsahuje 15 – 30 % rostlinných bílkovin, vitaminy skupiny B a je také významným zdrojem vápníku.

Suroviny

1 velká plechovka tuňáka
400 g uvařené cizrny
hrst petrželky
čerstvě mletý pepř
sůl
2 polévkové lžíce ovesné mouky (mleté vločky – můžete použít i bezlepkové)
1 lžička sušené citronové trávy (můžete nahradit pár kapkami citronu)
2 vejce

3 porce | doba přípravy 50 minut | 1381 kJ / 330 kcal

Další zajímavé recepty

4
porce
15
minut
obtížnost
794 kJ / porce
2
porce
60
minut
obtížnost
1298 kJ / porce
10
porcí
45
minut
obtížnost
530 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment