Kuřecí závitky s pohankou

22. 3. 2017 | 26901 Shlédnutí
4
porce
60
minut
obtížnost
1993 kJ / porce

Jednoduché, zdravé, přitom luxusní jídlo. Šťavnatý závitek plněný sušeným rajčátkem a rukolou, k tomu pohanka jako příloha. I tady platí, co je zdravé, opravdu může být i chutné.

Postup

Prsní řízky si podélně nakrojíme, až nám vzniknou větší plátky ve tvaru srdíček. Z jedné strany plátky tence potřeme bazalkovým pestem, lehce posolíme a popepříme, na každý plátek dle velikosti poklademe doprostřed 2-3 ks sušených rajčátek, pár snítek rukoly a zarolujeme. Aby prsíčka držela lépe tvar, je lepší je propíchnout na obou krajích párátkem. Takto zabalené rolky ještě pomažeme zbylým pestem a obalíme plátkem sušené šunky. Rolky poklademe vedle sebe do menší zapékací misky a pečeme v troubě na 180 stupňů asi 40 minut. Pohanku vaříme ve vroucí osolené vodě s olejem asi 10 minut do změknutí dle návodu. Přecezenou pohanku podáváme k masu jako přílohu. Jídlo dozdobíme čerstvou zeleninou.

NĚCO NAVÍC: Pohanka je velmi zdravá obilnina, která se pro svůj silně termický efekt hodí hlavně v chladnějším období. Je také významným zdrojem rutinu, proto pokud trpíte na křečové žíly, je pro vás velmi prospěšná. Dalším jejím plusem je, že neobsahuje lepek, je tedy vhodná i pro lidi trpící jeho nesnášenlivostí. Můžete si ji připravit takto na slano, ale je dobrá i ve formě sladkých snídaňových kaší.

Suroviny

cca 600 g kuřecích prsních řízků (4 ks)
200 g loupané pohanky
sušená rajčata (sklenička)
4 polévkové lžíce bazalkového pesta (nebo z jiné bylinky)
4 plátky sušené šunky (například Schwarzwaldské)
hrst čerstvé rukoly
lžíce řepkového nebo jiného rostlinného oleje
sůl, pepř
párátka

4 porce | doba přípravy 60 minut | 1993 kJ / 476 kcal

Další zajímavé recepty

4
porce
45
minut
obtížnost
1045 kJ / porce
4
porce
60
minut
obtížnost
1331 kJ / porce
1
porce
15
minut
obtížnost
1240 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment