Mandlový koláč s banány a zdravou drobenkou

25. 1. 2016 | 27927 Shlédnutí
8
porcí
70
minut
obtížnost
1411 kJ / porce

Postup

V mixéru rozmixujeme ovesné vločky a mandle nasekáme nadrobno. Vločky, mandle a mouku se špetkou soli promícháme, přidáme datle,olej a vytvoříme drobenku. Uvaříme pudink z rostlinného mléka a osladíme jej javorovým sirupem. Polovinu drobenky vtlačíme do dortové formy o průměru 20–23 cm a hotovým pudinkem ji zalijeme. 

Poklademe na kolečka nakrájenými banány, posypeme druhou částí drobenky a povrch přitlačíme. Dáme do vyhřáté trouby a pečeme na 180 °C asi 50 minut. Koláč můžeme dozdobit celými mandlemi, ty ale přidáme až před koncem pečení, abychom je nespálili. Krájíme a podáváme zcela vychladlé. 

MANDLE

Tento druh jádra je výborným zdrojem vlákniny a zdraví prospěšných tuků a bílkovin. Mandle jsou tak zaslouženě součástí jídelníčku nejednoho sportovce. Obsahují vápník, hořčík, fosfor či zinek. Pozitivně ovlivňují elasticitu kůže a podporují mozkovou činnost. Jako u všech ořechů je i u mandlí třeba dbát na omezený příjem, obsahují totiž mnoho tuku. Před konzumací je dobré mandle namočit přes noc do vody. Zvýší se tak působení žádoucích enzymů. 

TIP: Pokud použijete bezlepkové ovesné vločky i pudink, bude váš koláč přirozeně bezlepkový.  Je to díky pohankové mouce, která neobsahuje lepek a je tedy vhodná pro přípravu moučníků pro osoby alergické na lepek nebo pro celiaky. 

Suroviny

DROBENKA:
100 g ovesných vloček
100 g mandlí
100 g pohankové mouky
100 g mletých datlí
50 g kokosového nebo řepkového oleje
špetka soli
NÁPLŇ:
600 ml mandlového mléka
3 lžíce javorového sirupu
1,5 balíčku vanilkového pudinkového prášku
2 menší banány

8 porcí | doba přípravy 70 minut | 1411 kJ / 337 kcal

Další zajímavé recepty

4
porce
40
minut
obtížnost
704 kJ / porce
15
porcí
90
minut
obtížnost
707 kJ / porce
1
porce
30
minut
obtížnost
1249 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment