Nečekaný salát z čekanky

27. 1. 2016 | 13138 Shlédnutí
2
porce
20
minut
obtížnost
2117 kJ / porce

Salát z čekanky s hruškou, kozím sýrem a restovanými ořechy s pomerančovým dresinkem. Tento recept kombinuje čerstvou zeleninu a čerstvé ovoce a je tak velmi vhodným obědem. Zasytí vás, aniž byste se cítili přejedení a následně unavení. Obsahuje velké množství vlákniny, vitamínů i minerálních látek.

Postup

Oba saláty očistíme a natrháme, případně pokrájíme nahrubo. Pomeranč důkladně oloupeme. Z pomeranče a z půlky granátového jablka vymačkáme šťávu, smícháme ji s octem, solí, pepřem, medem a olejem. Hrušku oloupeme, odstraníme jádřinec a nakrájíme na menší kousky. Z druhé půlky granátového jablka vyjmeme kuličky. Ovoce promícháme s pokrájenými listy salátů. Ve větší míse lehce smícháme s připraveným dresinkem. Kozí sýr natrháme na hrubší kousky a poklademe na salát. Ořechy orestujeme na suché pánvi a salát jimi dozdobíme.

NĚCO NAVÍC: Špaldový toastový chléb opečte nasucho a pokrájejte na velké kostky. Krutony přidejte do salátu, aby se zvýšila jeho nutriční hodnota. Jedna porce pak vystačí na oběd nebo vydatnou večeři.

ZÁLIVKY do zeleninových salátů

Salát je považován za jeden ze symbolů zdravé výživy. Čerstvá zelenina, která obsahuje dostatek vlákniny a minerálních látek se může ale rázem proměnit v kalorickou bombu, pokud použijete nevhodný dresink. Například ty s vysokým obsahem cukru nebo těžké majonézové dresinky, které zpravidla obsahují příliš velké množství tuků. Při výběru obědového salátu proto mějte výběr vhodného dresinku vždy na paměti.

TIP: Pokud si zálivku připravujete doma, nahraďte cukr šťávou z ovoce a majonézu kvalitním jogurtem. Nedochucujte větším množství soli. Není potřeba. 

KOZÍ SÝR:

Díky odlišným vlastnostem mléka, jsou kozí sýry vhodné i pro ty, kteří mají alergii na kravské mléko. Obsahují mnoho bílkovin a minerálních látek - především vápník, draslík, hořčík, fosfor a vitamíny skupiny B. Konzumace kozího mléka přispívá ke zvýšení obranyschopnosti organismu. Jedinou nevýhodou kozích sýrů je, že bývají velmi tučné. Proto je jezte v menších porcích. Při redukční dietě upřednostňujte čerstvé kozí sýry s obsahem tuku do 30 %.

Suroviny

150 g čekankového salátu
150 g polníčku
1 pomeranč
1 granátové jablko
1 větší hruška
150 g kozího sýra
asi 10 půlek vlašských ořechů
2 lžíce vinného octa
1 ČL medu
2 lžíce dýňového oleje
sůl
pepř

2 porce | doba přípravy 20 minut | 2117 kJ / 506 kcal

Další zajímavé recepty

4
porce
50
minut
obtížnost
2339 kJ / porce
1
porce
5
minut
obtížnost
963 kJ / porce
1
porce
30
minut
obtížnost
1306 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment