Ovocný pohár

17. 6. 2019 | 10081 Shlédnutí
8
porce
10
minut
obtížnost
596 kJ / porce

Tento ovocný pohár zaručeně osvěží a navíc ho můžete použít jako ovocnou náplň na dort. Využijte jahodovou sezónu a překvapte své blízké zdravým mlsáním. Jahody totiž obsahují málo kalorií a hodně vlákniny a antioxidantů. Navíc jsou skvělým zdrojem vitaminu C.

Postup

Jahody nebo jiné ovoce rozmixujeme nebo rozmačkáme vidličkou a přidáme vanilkový a třtinový cukr. Poté přimícháme tuhou část z kokosového mléka.

Vodu můžeme vypít nebo ji použít do nějakého smoothie.

Agar nasypeme do menšího rendlíku a přidáme k němu mléko. Zahřejeme a necháme přejít varem asi 1 minutu. Jakmile agar s mlékem lehce povaříme, zašleháme za stálého míchání do ovocného krému.

Krém nalijeme na dortový základ nebo rozdělíme do pohárů a můžeme ozdobit ovocem (jahody, maliny, borůvky apod.). Dozdobíme lístky máty či meduňky a necháme vychladit v lednici nebo chladu minimálně 1 hodinu.

TIP na výrobu domácího vanilkového cukru: Na 1 kg domácího vanilkového cukru potřebujeme alespoň 4 průměrně velké vanilkové lusky. Ty rozřízneme, vložíme do uzavíratelné dózy o objemu cca 1 litr a dosypeme třtinovým cukrem. Pokud v kuchyni využíváme vanilkové lusky, po vyškrábání dužiny použitý lusk nevyhazujeme, ale přidáme ho do dózy s třtinovým cukrem. Obsahuje totiž aroma, které vanilkový cukr ještě více vylepší. Nejen, že máme kvalitní domácí vanilkový cukr, ale 1 porce (20 g) nás vyjde na necelé 3 Kč.

Suroviny

600 g jahod nebo jiného ovoce
20 g domácího vanilkového cukru (nebo třtinového)
80 g třtinového cukru
200 ml kokosového mléka z plechovky (pouze tuhá část)
20 g agaru (2 balení)
250 ml rýžovo-kokosového mléka

8 porcí | doba přípravy 10 minut | 142 kcal / 596 kJ na 1 porci
Bílkoviny
1,1 g
Sacharidy
21,6 g
Tuky
5 g
Vláknina
1,4 g

Vhodné pro děti a vegetariány

Další zajímavé recepty

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment