Ovocný pohár

17. 6. 2019 | 18835 Shlédnutí
8
porcí
10
minut
obtížnost
596 kJ / porce

Tento ovocný pohár zaručeně osvěží a navíc ho můžete použít jako ovocnou náplň na dort. Využijte jahodovou sezónu a překvapte své blízké zdravým mlsáním. Jahody totiž obsahují málo kalorií a hodně vlákniny a antioxidantů. Navíc jsou skvělým zdrojem vitaminu C.

Postup

Jahody nebo jiné ovoce rozmixujeme nebo rozmačkáme vidličkou a přidáme vanilkový a třtinový cukr. Poté přimícháme tuhou část z kokosového mléka.

Vodu můžeme vypít nebo ji použít do nějakého smoothie.

Agar nasypeme do menšího rendlíku a přidáme k němu mléko. Zahřejeme a necháme přejít varem asi 1 minutu. Jakmile agar s mlékem lehce povaříme, zašleháme za stálého míchání do ovocného krému.

Krém nalijeme na dortový základ nebo rozdělíme do pohárů a můžeme ozdobit ovocem (jahody, maliny, borůvky apod.). Dozdobíme lístky máty či meduňky a necháme vychladit v lednici nebo chladu minimálně 1 hodinu.

TIP na výrobu domácího vanilkového cukru: Na 1 kg domácího vanilkového cukru potřebujeme alespoň 4 průměrně velké vanilkové lusky. Ty rozřízneme, vložíme do uzavíratelné dózy o objemu cca 1 litr a dosypeme třtinovým cukrem. Pokud v kuchyni využíváme vanilkové lusky, po vyškrábání dužiny použitý lusk nevyhazujeme, ale přidáme ho do dózy s třtinovým cukrem. Obsahuje totiž aroma, které vanilkový cukr ještě více vylepší. Nejen, že máme kvalitní domácí vanilkový cukr, ale 1 porce (20 g) nás vyjde na necelé 3 Kč.

Suroviny

600 g jahod nebo jiného ovoce
20 g domácího vanilkového cukru (nebo třtinového)
80 g třtinového cukru
200 ml kokosového mléka z plechovky (pouze tuhá část)
20 g agaru (2 balení)
250 ml rýžovo-kokosového mléka

8 porcí | doba přípravy 10 minut | 596 kJ / 142 kcal
Tuky
5,0 g
Sacharidy
21,0 g

Vhodné pro děti a vegetariány

Další zajímavé recepty

7
porcí
1
minut
obtížnost
1544 kJ / porce
30
porcí
25
minut
obtížnost
292 kJ / porce
2
porce
45
minut
obtížnost
1148 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment