Blíží se konec roku, ne konec světa. Svátky si užijte, ale jezte s rozumem

21.12.2017 | 10326x Shlédnutí | Andrea Vašáková | Zdraví, Hubnutí, Strava, Čtení na víkend

Dárky jsou nakoupené a zabalené, cukroví napečené, stromek stojí na balkoně a kapr plave ve vaně. Teď už nezbývá než si Vánoce užít. Přesto, že máme na svátky nakoupeno spoustu dobrot, které si přes rok nedopřejeme, k Novému roku se nemusíme projíst. Zapomínat bychom neměli ani na pravidelný pohyb.

Tak už jsou zase tady. Ti, co je nesnášejí, je budou muset nějak přečkat, a ti, kteří je naopak milují, si je budou moci užít se vším všudy. Vánočně-novoroční veselice letos vychází na krásných 10 dnů. Abyste se 2. ledna nevyvalili ze svých příbytků jako koule, nedejbože s žaludečními vředy, připravili jsme pro vás několik odlehčených tipů.

Řekli jsme si, že v posledním letošním článku trochu upustíme od formálnosti a striktnost výživových doporučení trošku rozvolníme…:)

Řízků nemusíte spořádat celou mísu

Celým bytem voní františek, v lednici “odpočívá” dopoledne připravený bramborový salát a na plotně prská a smaží se ve strouhance obalené torzo kapra. Idylku Štědrého večera dokresluje nad dveřmi zavěšené jmelí a čtyřmi plamínky oživený adventní věnec, jehož první svíčka už má jen málo k tomu, aby prohořela skrz a Vánoce pořádně rozsvítila.

Kapr k Vánocům prostě patří. Tak nad talířem nebědujte s vidinou jeho předchozí koupele v přepáleném oleji a na kousku smaženého šupináče si jednoduše pochutnejte. Nedopřáváte si ho přece každý týden. A když vám nezaskočí kost, může to být nakonec docela příjemný gurmánský požitek. I když se nasmažilo řízků jak pro regiment, nikde není psáno, že musí do rána všechny zmizet. Můžete si na nich pochutnat druhý den k obědu nebo večeři, anebo se podělit s příbuznými, kteří se k vám možná chystají.


Odolat vůni vanilkových rohlíčků

Že jste si cukroví užili dost při pečení a nemáte na něj ani pomyšlení? Samozřejmě tohle přesvědčení lehce koresponduje s tím, že si po celý rok zakládáte na tom, abyste měli perfektní figuru a přece si ji během pár dnů nezkazíte. Ale odolejte těm voňavým vanilkovým rohlíčkům, zvlášť když se jimi s chutí láduje celá rodina a každý z nich pěje ódy na to, jak se ty rohlíčky letos zase povedly a jak jsou vynikající!

Že vás nepodrží ve vašem odmítavém postoji vůči vánočním gastronomickým prohřeškům? Tak se o to ani nesnažte a na sladkostech, se kterými jste se tak patlali, si pochutnejte také. Vzhledem k redukčnímu způsobu přemýšlení jste při jejich výrobě určitě použili třtinový cukr místo bílého a bílou mouku jste jistě obezřetně nahradili špaldovou. Nebo ne? Tak na to budete myslet a uděláte to příští rok. Navíc z hlavy stejně nevypudíte redukční smýšlení na sto procent, tak se budete při pojídání cukroví pravděpodobně mírnit a uzobávat jen sporadicky.

Běhat na náledí je vážně nesmysl

Ráno nečekaně nasněžilo, během dne sníh v důsledku nečekaného prudkého oteplení roztál a navečer všechna ta břečka ještě nečekaněji zase zmrzla? Ano, to je naprosto běžný scénář způsobený globálním oteplováním, na jehož projevy jsme v našich luzích a hájích za posledních několik let už zvyklí. Takže je zcela pochopitelné, že si nechcete na zledovatělém chodníku zlámat končetiny a běhat jít prostě nemůžete!

Navíc dávají zrovna v čase, kdy obvykle vybíháte ze svého příbytku, vaši oblíbenou pohádku! Nedá se nic dělat. Stejně tak jako jízda na kole se běh nezapomíná a brzy na něj zase dojde. Když to s těmi řízky a cukrovím opravdu nebudete přehánět, postačí, když se každý den půjdete třeba na hodinku projít. Čerstvý vzduch vám udělá dobře, nějakou tu kalorii taky spálíte a potřebu něco pro sebe udělat taky trochu uspokojíte.

Upejpat se nebo se řídit doporučeními vědeckých kapacit?

Našli jste pod stromečkem láhev svého oblíbeného vína a v lednici na vás čeká krásně vychlazená plznička? Od svého výživového specialisty ale víte, že energetický příjem ze 2 deci může být až 570 kilojoulů a jedna plzeň rovná se dva tukové bílé rohlíky!

Na další konzultaci jste ale se svým specialistou domluveni až po Novém roce. Pivo je kromě jiného bohatým zdrojem vitaminu B a kyseliny listové, které mají na naše zdraví velmi pozitivní vliv. A víno? Zrovna dneska "poustnul" někdo na Facebook doporučení profesora Pirka, že bychom měli denně měli vypít sedmičku. A taková vědecká kapacita jistě ví, o čem mluví!

Ono to všechno k těm Vánocům tak nějak patří...

Pohoda, klídek a dobré jídlo a pití k Vánocům zkrátka patří. Proto berte bez výčitek na zřetel také to, že život není pouze o odříkání a že se ne nadarmo říká, že bychom si ho měli užívat plnými doušky.

A když to s těmi doušky nebudete úplně přehánět a do spíže budete vstupovat s tím, že nehrozí konec světa, ono se zase tak moc nestane…:)

Takže na zdraví a ve zdraví v novém roce!

 

Foto prof. Pirka: Aktuálně.cz

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment