Hubnout plaváním? Ano, ale…

08.06.2015 | 32710x Shlédnutí | Hubnutí

Když se řekne, že by člověk měl sportovat, aby zhubl, většina lidí si vybaví chůzi, běh, posilovnu, případně jízdu na kole nebo aerobic. Ale plavání? U toho leckdo zaváhá, a není divu, na jeho vlivu na hubnutí se neshodují ani odborníci. Dá se říct, že plaváním se přebytečná kil shodit dají, ale je potřeba vyhnout se hned několika rizikům.

NUTRIADAPT Hubnout plaváním? Ano, ale… PLAVCI1. Pro koho se hodí plavání

Plavecká tempa ve vodě sice možná nejsou tím nejefektivnějším sportem, pokud jde o hubnutí. Má-li však někdo problémy s klouby právě kvůli nadváze či obezitě, je pro něj plavání lepší než delší chůze, nebo dokonce běh. Díky němu získáte nejen lepší kondici, ale navíc se také budete otužovat. To vám pomůže v obraně proti infekcím.

2. Plavání nebo aquaaerobic

Kromě pravidelných temp v bazénu připadá v úvahu ještě aquaaerobic, cvičení při hudbě pod vedením lektora či spíše lektorky. Tyto lekce jsou ostatně určené spíše ženám a mají stejné výhody jako plavání, voda nadlehčuje, a tak mohou i lidé s větší nadváhou provádět cviky, které by jim na souši nešly. Nemůžete čekat, že váha půjde rychle dolů, ale nesporným benefitem je formování postavy. Hubnout budete, pokud se rozhodnete pro hodiny ve vyšším tempu, které budete pravidelně navštěvovat alespoň dvakrát týdně. Viditelné výsledky můžete pozorovat po dvou až třech měsících.

3. Zapomeňte na paní radovou

Pokud se rozhodnete pro klasické plavání, v prvé řadě mějte na mysli, že jdete sportovat a dělat něco pro sebe, nikoli například konverzovat – to je narážka na přátelské hloučky, které se co pár temp zastaví a v bazénu rozprávějí, případně plavou tak, aby si s hlavou nad vodou mohli povídat mezi jednotlivými tempy. Klidně si nechte od plavčíka vysvětlit správnou techniku plavání. Vyhnete se tak například bolestem zad ze špatného držení těla a zároveň se naučíte zapojovat všechny svaly, takže budete hubnout více.
 

4. Kolik spálíte energie? Překvapivě hodně

Možná vás to překvapí, ale pokud budete plavat dostatečně rychle a celou hodinu pobytu ve vodě, spálíte hodně energie, rozhodně více než chůzí či jízdou na kole. Přepočteno na kilojouly, za hodinu to dělá 2000 kilojoulů. Je to jen o málo méně, než kdybyste běhali, ovšem je otázkou, zda byste hodinu v takovém tempu běhat vůbec vydrželi. Dva tisíce kilojoulů odpovídají například jedné tabulce čokolády.

5. Jak často musíte do vody?

Abyste už během měsíce či dvou mohli pozorovat, že na vás má plavání kladný vliv a vy díky němu hubnete a formujete si postavu, musíte se k návštěvě bazénu odhodlat dvakrát nebo třikrát týdně a v bazénu byste včetně úvodního rozcvičení a protažení měli být vždy hodinu, nikdy ne méně. Důležité je, abyste plavali ve vysokém tempu, což znamená zvládnout čtyřicet až šedesát pětadvacetimetrových bazénů. Voda by měla mít alespoň 26 stupňů a je ideální, když je teplo i v jejím okolí. Pokud je voda studenější, nebude spalování tukových zásob zdaleka tak účinné, tělo bude mít tendenci si je navzdory vaší námaze chránit.

6. Pozor na zrádné vyhladovění

Velkou nevýhodou plavání je, že se po hodině v bazénu budete cítit hodně hladově a byli bystě schopní spořádat porci, která absolutně neodpovídá vynaložené námaze. Myslete na tento vlčí hlad předem a navzdory pocitu, že si můžete dopřát pořádný řízek se salátem, držte se svého jídelníčku, který dodržujete s ohledem na plán, že zhubnete. Nebo, a to je ještě lepší, si rovnou s sebou připravte zdravou a dietní svačinu. Je to bezpečnější, než pokud si hladoví po plavání teprve budete něco kupovat.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment