Jak se dát po silvestru zase zpátky do formy

01.01.2016 | 10955x Shlédnutí | Anna Tobiášová | Zdraví

I spořádané oslavy posledního dne roku většinou znamenají, že toho člověk sní a vypije více než obvykle. A že mu následující den, nebo snad dny není nejlépe. Pokud vám záleží na tom, aby se vaše váha a zažívání vrátily zpět do normy, nebo dokonce hodláte hubnout, začněte co nejdříve.

NUTRIADAPT Jak se dát po silvestru zase zpátky do formy KOCOVINA1. První pomoc aneb co když máte kocovinu? 

Možná už umíte pít s mírou, ale možná jste to letos přepískli a trápí vás kocovina. Ideálním lékem je dostatek tekutin, spánek a pak něco pohybu na čerstvém vzduchu, i když se vám ven možná nechce, to vše korunováno teplým jídlem. Nemusí to být legendární česnečka, postačí i teplá zeleninová polévka nebo vývar. Zkuste se vyhnout lidovým vyprošťovákům, jako je pivo nebo ibalginy, pro tělo by to byla jen další zátěž.

 

2. Proč je lepší nic neodkládat? 

Pokud jste se o vánočních svátcích či o silvestru přejedli jen výjimečně, neměli byste mít s váhou zase takové problémy. Možná máte kilo dvě navíc, ale nebude problém je shodit. Ti, kdo začali uzobávat už při pečení cukroví a zatím ještě neskončili, to mají horší. Ale v obou případech rozhodně platí, že byste s přemírou jídla a pití měli skoncovat co nejdříve, protože jinak byste skutečně mohli přibrat a na jaře být nepříjemně překvapení. Berte to tak, že do silvestra jste si dopřávali a od Nového roku přecházíte na zdravější životní styl. Jedinou výjimkou může být novoroční oběd u tchyně nebo rodičů, kterému se zkrátka vyhnout nedá. Rozhodně si však neříkejte, že ještě týden dva se budete šetřit a mezitím dojídat zbytky, to přesně je cesta do pekel. A nedá se čekat, že se vám za čtrnáct dní bude třeba do hubnutí chtít více. Spíše byste měli tendenci všechno odložit na jaro.

3. Co byste už jíst a pít neměli? 

Nejezte a nepijte už nic jiného, než je vaše běžná, případně trochu odlehčená strava. Naopak, zařaďte více zeleniny, klidně tepelně upravené. Jinými slovy, cukroví raději rozdejte návštěvám, místo abyste ho jedli ještě celý leden, protože někdo ho přece sníst musí. Ale nejen to, omezte sladkosti obecně, stejně jako jídla příliš tučná. Omezení by se mělo týkat i alkoholu – návštěvám dejte i vaječný koňak a jiné smetanové likéry, sami, když už, pijte jen tu a tam suché bílé víno.

NUTRIADAPT Jak se dát po silvestru zase zpátky do formy SMOOTHIE4. Zkuste lehký novoroční detox 

Jak smýšlíte o detoxikačních kúrách? Tedy odlehčovacích dnech, kdy toho člověk sní minimum, pokud vůbec, a o to víc si hlídá příjem tekutin? Je pravda, že odborné studie neshledaly žádný efekt, který by takové dny měly mít, pokud jde například o zbavování se škodlivin. Protože těch se lidský organismus dokáže efektivně zbavovat průběžně sám. Ale rozhodně mohou nastartovat hubnutí, protože povzbudí metabolismus, a navíc působí coby očista i psychicky. Berte takový detox, kdy například během víkendu budete jíst pouze tu a tam zeleninu a jinak budete pít vodu nebo zeleninové šťávy, jako nový začátek. Držte ho však pouze tehdy, pokud jste úplně zdraví, nehodí se ani pro těhotné a kojící ženy. Součástí detoxu je samozřejmě úplná abstinence.

5. Najděte si ideální způsob, jak zhubnout nebo si udržet váhu 

Mezitím, co si budete dopřávat očistnou kúru, přemýšlejte o tom, jak bude vypadat váš další jídelníček. Co kdybyste tenhle rok konečně natrvalo změnili životní styl na zdravější? S tím, že jednou za čas, ať už to budou narozeniny či třeba Vánoce, si bez obav dopřejete i něco ne zrovna dietního.

6. Udělejte si časový plán 

Spolu s přemýšlením o tom, co by váš zdravější život měl obnášet, si můžete sepsat i časový plán, v němž si určíte třeba to, kolik kilo a za jak dlouhou dobu chcete shodit – pozor, neměli byste hubnout rychleji než půl kila až kilo týdně. Pokud hubnout nepotřebujete, stejně plánujte. Třeba to, kdy a kam si půjdete zacvičit. Ono se to vyplatí každému. Protože ani štíhlí lidé nebývají v nejlepší kondici a chybí jim svaly, navíc metabolismus se s věkem povážlivě zpomaluje. Rozhodně se vyplatí, když se na to člověk připraví předem.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment