Jak zhubnout stehna aneb co dělat, když jste “hruška”

04.01.2019 | 70288x Shlédnutí | Klára Řehořková | Zdraví, Hubnutí

Problém s většími stehny trápí mnoho žen. Z naší vlastní zkušenosti na našich poradnách víme, že je to zhruba třetina. Ačkoliv tento typ postavy byl například v paleolitu uznáván jako symbol krásy, tak dnes je ale 21. století a ideál krásy se značně změnil. Trendem dnešní doby je především zdravé tělo. Jenže ani se zdravým tělem není spokojenost zaručena. Jak zhubnout stehna a další problémové partie, to je, oč tu běží.

NUTRIADAPT Jak zhubnout stehna aneb co dělat, když jste “hruška”

Nemíchat “hrušky”, “jabka” ani “banány”

Určitě jste již slyšeli poznámky o někom, kdo je typická hruška (mladí možná budou říkat spíš avokádo) nebo typické jablko. Tato přirovnání vystihují konkrétní typy postavy a tato ovocná typologie pak vypovídá o tom, kde se v těle hromadí tuk.

U hrušek se ukládá především v oblasti stehen, boků a hýždí. Naopak ramena a prsa jsou spíše drobnější a charakteristický je i výrazný, většinou štíhlý pas. Lidé s postavou ve tvaru jablka bojují s větším břichem a často mívají hubené a dlouhé končetiny. Postava lidí s typicky chlapeckou postavou, kdy jsou hrudník, pas i boky podobně široké, se přirovnává nejčastěji k banánu. Pokud jste se tu ale nenašli, nic se neděje. Každý člověk je jiný, tvar postavy má daný a lze jej jen velmi těžko ovlivnit. To je důležité říci hned na začátku.

“Hrušky” se maj

Hrušky nejčastěji řeší, jak zhubnout stehna. Tento typ postavy určíte jednoduše podle indexu WHR (obvod pasu v cm/obvod boků v cm) pod 0,7.

Takže jestliže jste typická hruška, pravděpodobně stehna jako dvě špejle mít nebudete nikdy. Může to znít tvrdě, ale je to realita, na kterou upozorňujeme i naše klientky a pomáháme jim se soustředit na pozitiva. Může vás totiž těšit fakt, že hrušky mívají nižší tendenci mít vysokou hladinu viscerálního tuku, tedy toho v břiše, rozprostřeného kolem vnitřních orgánů.

 

Chci pomoci zhubnout citlivé partie

 

Tento tuk je metabolicky aktivní a produkuje řadu hormonů. Čím více tuku je, tím více hormonů je produkováno a mohou tak negativně působit na zdraví člověka. Pokud jste tedy hruška, gratulujte si. Váš problém bude spíše jen estetický, tedy pokud nepatříte mezi obézní. Podle vědeckých studií nebyla prokázána souvislost mezi podkožním tukem na stehnech a výskytem metabolického syndromu u obézních lidí. Dále je prokázáno, že gynoidní obezita (postava tvaru hrušky) představuje nižší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění než obezita androidní (postava typu jablko).

Každý druh obezity je ale z hlediska zvyšování hladiny viscerálního tuku rizikový. Když je někdo opravdu hodně obézní, tak se tato typologie tvaru postavy může totiž zcela ztratit. Protože i u obézních hrušek obvod pasu  přesahuje doporučené rozmezí.

A někdy se “hrušky” zase nemaj

U hrušek někdy bývá problém s otoky, které vznikají nesprávnou cirkulací mízy (lymfy). Důležitá je totiž správná funkce lymfatického systému. Ten by měl z těla, díky míze, odplavovat škodlivé látky. Narušení lymfatického systému se může projevovat právě otoky, nejčastěji dolních končetin. A jsme opět u problému, jak zhubnout stehna. Pomůže vám v tom právě zbavení se těchto otoků. Jenže tyto otoky nebolí, nejsou zánětlivé ani horké. Tím pádem řada žen tento problém nevnímá jako zdravotní, ale pouze jako estetický, což není správné. Dalším typickým příznakem, že lymfatický systém nepracuje tak, jak má, je výskyt celulitidy. Není to tedy tak, že by tento estetický problém řešily pouze ženy s nadváhou. Ve skutečnosti celulitida postihuje až kolem 90 % žen. Pro podporu lymfatického systému můžete vyzkoušet také doplněk stravy LYMPH CARE, který díky podpoře vodního hospodářství v těle podporuje jeho optimální činnost.

NUTRIADAPT Jak zhubnout stehna aneb co dělat, když jste “hruška”

Na stehna platí potraviny i pohyb

Odpověď se zdá být jednoduchá – zdravý životní styl. Základem je zdravá strava. Jelikož lymfatický systém zbavuje tělo nečistot, tak mu nejvíce pomůžete tím, že do těla tyto nečistoty nebudete dodávat.

Vynechte tedy veškeré ultra-zpracované potravinářské produkty (UZPP), které už vůbec nepřipomínají původní suroviny. Příklad mohou být oplatky plněné krémem ze ztuženého tuku, majonézové pomazánky plné barviv a další. Žádná barviva, umělé konzervační látky, chemicky modifikované složky potravin, ani přemíru jednoduchých cukrů vaše tělo nepotřebuje a naopak musí se s nimi složitě vypořádat. Nepoděkuje vám ani za alkohol a jiné toxické látky, které pak musí pracně odbourávat.

Váš organismus určitě ocení zejména potraviny bohaté na vitaminy, minerální látky, bílkoviny a antioxidanty. To jsou látky, které tělo potřebuje. Obecně je ale nejlepší zařazovat do stravy co nejvíce přirozených základních potravin, na které nepotřebujete etiketu se složením. Pokud se budete lépe stravovat a hlavně v množství odpovídajícímu vašemu zdravotnímu stavu a způsobu života, máte částečně vyhráno. Zjistit, jaké je to vaše optimální množství energie a živin, se nemusí podařit hned. Mnoho našich klientů zpočátku vůbec netušilo ani jaké potraviny jíst, ale brzy se s pomocí nutričních specialistů začali orientovat.

 

Chci pomoci zhubnout citlivé partie

 

Pak už stačí zařadit pravidelný pohyb, který vás bude bavit a máte vyhráno téměř úplně. Pohyb je totiž velmi důležitý a bez pravidelného zapojování svalů se budete trápit víc a víc. Cílem je pořádně rozproudit lymfatický systém, čehož sezením na gauči nedosáhnete. Nejlepší je kombinace jak vytrvalostního pohybu, tak silového cvičení se zaměřením na nohy. Pokud máte ale velmi drobnou horní část těla, můžete zkusit posilovat právě ramena, ruce a nerovnoměrnost těla takto opticky vyrovnat. Zacvičit si můžete i v pohodlí domova například podle videa zobrazeného níže. Cvičit můžete i v takzvaném kompresním oblečení. To má za úkol zpevnit kůži a pomoci tak lymfě k rychlejšímu proudění. Velmi vhodnou variantou cvičení je i jóga, kdy dochází k dlouhodobému zatínání svalů a k aktivaci lymfatického systému. Navíc je jóga univerzálním cvičením. Sportovci se při ní příjemně zklidní a nesportovci z lekce nejspíš neodejdou úplně odrazení vyčerpáním jako například z kruhového tréninku.

Podívejte se na efektivní cviky na hubnutí stehen

 

Když zdravý životní styl nestačí

Bohužel ani perfektní strava a pravidelný pohyb nemusí stačit. Je to právě tím, že postava hrušky bývá dána geneticky. Nebo prostě tato cesta nemusí být pro každého schůdná. Navíc si nelze jen tak říct, že teď zhubnete lýtka a za měsíc zase břicho. S hubnutím tuku je to jako s odpouštěním vody z vany – hladina je stále vyrovnaná. Překážkou může být i psychika.

Z toho důvodu je důležitá i relaxace, umět si udělat čas sám na sebe. Dobré je se i někomu svěřit. Je to jeden z důvodů, proč k nám klienti chodí na pravidelné konzultace. Jednoduchým a neopomenutelným pomocníkem je i dodržování pitného režimu. Voda totiž vytváří vnitřní prostředí těla a je tak důležité ji přijímat v dostatečném množství. Vodou si můžete pomoci i z vnějšku. Sprchování střídavě teplou a studenou vodou je jednoduchý způsob, jak lymfu probrat k životu.

Pomůže i věda, sama na to ale nestačí

Když už opravdu nic nefunguje, můžete vyzkoušet i lymfodrenáže. Jde o speciální masáž, jejímž cílem je rozproudit lymfatický systém a redukovat celulitidu. Tuto proceduru je ale nutné pravidelně opakovat. Rozhodně ale nejde o samospásné řešení. Bez dodržování zdravého životního stylu se problémy budou stejně stále vracet. Fakt, že tato metoda funguje, dokládá například studie Bayrakci Tunaya, V., et al. (2010).

Pro někoho může být přínosné i cvičení v podtlakové komoře (vacushape). Rozdíly sice nejsou až tak znatelné, ale většinou si můžete zacvičit v soukromí a neřešit, jestli vás někdo pozoruje. Dalším doporučovaným způsobem jak zhubnout stehna, především jejich vnitřní stranu, je kryolipolýza. Při tomto procesu dochází k zmražení tukových buněk a jejich následnému vyplavení lymfatickým systémem. 

 

Chci pomoci zhubnout citlivé partie

 

Shrnutí

Se spodní částí těla nějakým způsobem bojuje většina žen. Velkou roli hraje genetika. Jsou ale způsoby, jak tyto estetické problémy zmírnit. Jedná se o komplexní problém, který je nejlepší řešit s profesionálem. Protože jídelníček si sice můžete hlídat, se cvičením také nebudete mít problém, ale člověk, který vás podrží a pomůže nalézt motivaci, i když se vám nebude dařit, se pak hledá těžko.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment