Jdete s dětmi na výlet? Vezměte si jídlo s sebou!

28.05.2015 | 12613x Shlédnutí | Děti

Je lákavé vyrazit na rodinný výlet, ať už pěšky, autem nebo třeba vlakem nalehko s tím, že si všechno k jídlu a pití nakoupíte na místě, až budete mít hlad. Ale pokud vám jde o zdraví a o to, aby se vaši potomci nepotýkali s obezitou, jděte na to jinak. Připravte si svačinu nebo lehký oběd s sebou. Vysvětlíme vám proč a poradíme, jak na to.

NUTRIADAPT Jdete s dětmi na výlet? Vezměte si jídlo s sebou! SVAČINA PRO DĚTI1. Začněte hezkým balením

Pamatujete si ještě, jak jste v dětství nesnášeli, když jste dostali do školy nebo právě na výlet svačinu zabalenou do papírového ubrousku, z něhož nešla ani pořádně vybalit? Svým dětem to nedělejte – jídlo můžete zabalit do potravinové folie anebo, a to děti určitě ocení, do hezkých plastových krabiček, které si děti samy vyberou, protože na nich mohou mít svůj oblíbený motiv. Prodávají se i krabičky různě členěné, takže nehrozí, že se jídlo promíchá. A pokud jde o pití? Můžete rovněž koupit speciální lahvičky, ale tady naopak dobře poslouží láhve od dětského pití z obchodu, zvláště pokud mají nahoře vhodné pítko.

2. Nechte děti, ať vám pomohou vybrat, co mají rády

Zapojte děti do výběru surovin a vůbec do přípravy svačin na cesty. To je jeden ze základů úspěchu, jak je pro podobný způsob stravování nadchnout. Naopak jim neříkejte nic v tom smyslu, že teď už je konec smaženým sýrům a langošům, protože od teď budete jíst zdravě. Nebudou takovou svačinu chtít, ani kdyby jim chutnala.

3. Servírovací pravidlo číslo jedna: malé kousky jsou lepší než velké

Nemůžete potomka přesvědčit, aby si vzal jablko a zakousnul se do něj? Dost možná se to změní, když mu jablko (nebo mrkev či jinou zeleninu a ovoce) nakrájíte na menší kousky. Rozhodně se to dá doporučit na výlety, kde malé kousky zmizí vždycky velmi rychle. Stejným způsobem můžete připravit i další součásti svačiny či oběda, pokud se vám bude chtít péci třeba různé slané kousky. Ale platí to i o plněném pečivu – když ho nakrájíte na menší kousky vhodné do dětské ruky, snědí je potomci s větší chutí, než když každý dostane krajíc jako pro dřevorubce.

NUTRIADAPT Jdete s dětmi na výlet? Vezměte si jídlo s sebou! RODINA PIKNIK4. Myslete na bílkoviny a vlákninu

A co servírovat na cestách, pokud jde o složení menu? Pamatujte na to, že jídlo pro děti a nakonec i pro vás by mělo obsahovat vlákninu na zasycení, kvalitní bílkoviny, trošku tuků a rozhodně také kvalitní sacharidy v podobě celozrnného pečiva.

„Doporučuji například dva plátky žitného chleba namazané slabě máslem a obložené plátkovým sýrem. Svačinu doplníte na kousky nakrájenou paprikou, okurkou a pár cherry rajčátek.“ má jeden tip výživová poradkyně Ivana Šestáková. Vhodnou volbou jsou i zeleninové pomazánky, které se dají koupit již hotové například v prodejnách zdravé výživy. Pečivo jimi můžete namazat už doma, anebo si svačinku připravit přímo na výletě například na lesním odpočívadle (vlhčené ubrousky s sebou). Vhodná je i krabička se směsí oříšků, rozinek a sušeného ovoce. Toto zdravé mlsání dodá dětem potřebné tuky i cukry a nahradí nevhodné sladkosti. Ještě jedna rada. Neexperimentujte na výletě se svačinkami, které děti neznají, mohlo by se vám stát, že se atmosféra pokazí.

5. Co raději nechat doma

Českou výletní klasikou jsou řízky nebo chleba s paštikou, ale zkuste se jim pro tentokrát vyhnout. Je přece nesmysl, abyste si na cesty dobrovolně chystali to, čemu se vlastně chcete vyhnout, protože je to nezdravé a příliš kalorické. Pokud chcete i něco masového, můžete upéci, nikoliv usmažit například masové kuličky a k nim jako přílohu nabídnout zeleninu a kousky pečiva – i v létě vydrží asi 4 hodiny. Klasikou, která děti nikdy neurazí, je i pečivo s máslem a kvalitní šunkou.

6. Malá sladkost není hřích

Samozřejmě, ani se zdravou stravou se to nemá přehánět a děti jistě ocení, když k jídlu přibalíte i něco menšího sladkého, třeba jako motivační odměnu za zdolání velkého kopce. Vhodná je kvalitní čokoláda, ovšem v horku to může být problém, pak mohou být lepší méně sladké sušenky nebo domácí muffinky. Anebo si dopřejte během svého putování porci zmrzliny.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment