Kolik kilo se dá shodit do léta?

16.04.2015 | 12914x Shlédnutí | Hubnutí

Dobrá zpráva – ačkoli do léta zbývají už jen dva měsíce, ještě máte šanci shodit deset kilo, aniž by to poškodilo vaše zdraví, nebo aby hrozilo, že se vám kila zase vzápětí vrátí. Ta horší zní, že to bude dřina a budete si muset hlídat jídelníček i pohyb. Rozhodně je to však reálný plán.

NUTRIADAPT Kolik kilo se dá shodit do léta? ŽENA PLAVKY

Jakmile se rozhodnete, že tohle léto vyrazíte na pláž nebo k rybníku štíhlejší a nebudete se bát ukázat, jak vypadá vaše postava v plavkách, začněte počítat. Vyjděte z toho, že ideální rychlost hubnutí činí půl až jedno kilo týdně – rozhodně by to nemělo být více.

Když to bude o něco méně, také to nemusí vadit, jen tomu musíte přizpůsobit svůj cíl. Je pravda, že u pomalejšího shazování je větší jistota, že vám nižší váha vydrží. Pomalejší shazování se dá doporučit například těm, kdo za sebou mají různé neúspěšné rychlodiety a kvůli nim zpomalený metabolismus. Pak sice do léta shodíte třeba jen pět kilo, ale i to lze brát jako úspěch, pokud si nižší váhu udržíte a budete v hubnutí pokračovat dále. Ostatně, za jak dlouho jste nabrali kila, která nosíte navíc? Možná to byla ročně necelá dvě nenápadná kila, která se bohužel po čase sečetla třeba do patnácti kil navíc.

Motivace, která skutečně zabírá

Hubnutí do plavek je každopádně dobrou motivací. Podle psychologů funguje lépe, než když se rozhodnete shazovat kila proto, že to dělají vaše kamarádky nebo proto, že o tom všichni mluví. Když svou představu o štíhlejší postavě spojíte například s plánovanou dovolenou, máte slušnou šanci uspět.

Pokud dokážete nasadit tempo kilo dolů týdně, můžete do začátku prázdnin bez potíží shodit i něco málo přes deset kilo. Ideálně tak, že zkombinujete dietní jídelníček s vhodným cvičením, díky kterému budete především spalovat tuky.

Jak zhubnout? Rovnou zapomeňte na přísné a jednostranné diety, stejně tak se vyhněte těm, které vyžadují nějaké speciální potraviny, které je těžké sehnat nebo mít kdykoli po ruce. Můžete třeba začít počítat kilojouly – neměli byste jich přijmout více než 5000 denně, ale tato metoda také není úplně pohodlná a může člověka zbytečně odradit, ačkoli jinak rozhodně funguje.

Nic si nezakazujte, ale jezte zdravěji

Zapomeňte také na silácká prohlášení ve smyslu „už nikdy si nedám čokoládu“ nebo na plány, že například úplně přestanete jíst pečivo či přílohy. Absolutní zákazy týkající se nejčastěji sladkostí totiž člověk dříve či později poruší. Vynechávání potravin jako je pečivo nebo přílohy kvůli obsahu sacharidů sice skutečně hubnutí urychluje, ale nedá se doporučit ze dvou důvodů: za prvé, odnaučíte na ně svůj metabolismus a jakýkoli návrat k běžnému jídelníčku bude zvyšovat riziko, že se u vás spustí obávaný jo-jo efekt a za druhé, i sacharidy jsou ve stravě důležité, například pro náš mozek. Bez nich se nám zkrátka hůře přemýšlí.

Daleko účinnější je, když začnete jíst zdravěji. A když celé hubnutí nebudete brát jako dočasnou dřinu, která jednou skončí, a vy si zase začnete dopřávat. Měli byste ho považovat spíše za cestu, jejímž cílem je nový životní styl, u které už budete chtít zůstat natrvalo.

NUTRIADAPT Kolik kilo se dá shodit do léta? ŽENA VÁHA

Zkuste pro začátek dodržovat následující zásady

  • Snídejte a je jedno, jestli to bude doma nebo až v práci. Snídaně by měla obsahovat nejen sacharidy, ale také bílkoviny. Skvělou volbou jsou mléčné zakysané výrobky nebo vejce.
  • Jezte pravidelně a je jedno, jestli to budou tři jídla denně nebo pět.
  • Zmenšete objem příloh alespoň na polovinu. Volné místo na talíři nahraďte zeleninou.
  • Večeře by měla být vždy menší než oběd. Dobrou volbou jsou například saláty s kvalitním zdrojem bílkovin (libové maso, tuňák, vejce).
  • Zařaďte do jídelníčku nové potraviny. Třeba luštěniny, ty Češi notoricky podceňují.
  • Pozor na uzobávání během dne, ochutnávání při vaření či alkohol, člověk tímto způsobem přijme překvapivé množství kilojoulů.

Připravte se na krize

I když se vám hubnutí bude dařit, připravte se na to, že se pokles váhy může zpomalit a nevzdejte to v takový moment. Abyste viděli, jak se vám ve shazování přebytečných kilogramů daří, važte se. Ale ne častěji než jednou týdně, protože zvláště ženám váha v průběhu cyklu kolísá. I když celkově jde dolů, může před začátkem menstruace kvůli zadržování vody zase o něco vystoupat. Stejně důležité je i měření obvodů. Často se stává, že ačkoliv se váha hýbe jen minimálně, centimetry mizí.

Pokud jde o pohyb, záleží na vaší kondici. Platí, že na hubnutí skvěle zabírá obyčejná chůze. A že pro začátek stačí, když si třikrát týdně vyrazíte hodinu ostrým tempem někam ven, o víkendu z toho může být alespoň půldenní výlet. Zařaďte do svého běžného dne také různé pěší pochůzky.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment