6 rad, jak neztrácet motivaci

14.03.2014

 

Vít Schlesinger

Pokud chcete zlepšit svůj běh, inspirujte se od těch nejlepších. V současné době můžete najít mnoho na youtube a nebo sledujte naše příspěvky a videa, kde s vámi budeme pravidelně sdílet užitečné tipy a rady.

Určete si cíl

Ať je vaše úroveň jakákoli, určení cíle je důležité, zůstanete tak soustředění a motivovaní. Vaše cíle by měly být realistické, abyste se vyhnuli oslabení morálky. Trénování na závod (jako třeba 5km nebo charitativní běh) je dobrý způsob, jak pokračovat. Pro více informací o běžeckých akcích a trénování na závod navštivte stránky www.night-run.cz

Běhejte s kamarádem

Opravdu pomáhá mít na běhání k sobě někoho, kdo je na přibližně stejné úrovni jako vy. Povzbudíte se navzájem, když se vám zrovna nebude chtít běhat. Nebudete chtít nechat svého partnera na holičkách a bude Vás to motivovat.

Veďte si deník

Zapisujte si své běhání do deníku. Poznamenejte si každý běh včetně trasy, vzdálenosti, času, počasí a toho, jak jste se cítili. Kdykoli budete ztrácet motivaci, můžete se podívat zpět na své záznamy, a to, jak jste se zlepšili, vás povzbudí.

Nebojte se změny

Aby byl běh pro vás stále zajímavý, nebojte se změn. Běhat po stejné trase stále dokola vás časem bude nudit. Měňte vzdálenosti a trasy. Použijte plánovač tras např. na stránkách Realbuzz a najděte si, zaznamenejte a podělte se o své oblíbené trasy.

Staňte se členem klubu

Běžecký klub je skvělý způsob, jak se zavázat k pravidelnému běhání. Většina klubů má běžecké skupiny pro různé úrovně včetně začátečníků. Můžete tam najít i partnera na běhání mimo klubové aktivity. Najděte si svůj nejbližší běžecký klub nebo skupinku běžců, kterých je v současné době v každém městě několik a nebo se podívejte na www.night-run.cz.

Další články

Sport
Psychologie při běhání

Nohy nejsou jedinou částí těla, která zajistí co nejlepší běžecký výkon – klíčovou roli hraje také váš mozek. Elitní atleti…

akce
Jak vám test metabolismu pomůže ke štíhlé postavě??
Sport
Už nejsem začátečník aneb jak na 10 km

Zvládli jste krátké běhy na 5 km a cítíte se být připraveni přijmout další výzvu? Možná jste dokončili i některý z běhů…

Vaše proměny

Monika Hrkalová

Konečně jsem na váze, kterou jsem si přála

Jaroslav Koťátko

Mojí motivací byla změna stravovacích návyků

Marta Tonarová

Člověk si pořád říká, že to není tak hrozné. Ale když dojde na fotky z dovolené...