Nebojte se činek. Silové cvičení vám dá krásnou a zdravou postavu.

02.02.2023 | 3183x Shlédnutí | Anna Zlámaná | Zdraví, Sport, Hubnutí

Chcete se věnovat zdravému životnímu stylu, být aktivní a spokojená se svou postavou? A myslíte si také, že k dokonalé formě se můžete vyběhat a po zvedání těžkých činek byste vypadala jako kulturistka? Přesvědčíme vás, že se jedná o mýtus a že i „něžné“ pohlaví může hodně profitovat z „chlapského“ stylu cvičení.

Jednoduše řečeno není žádný ženský a mužský přístup ke cvičení. Obě pohlaví by měla cvičit stejně a zaměřovat se jak na aerobní typ pohybových aktivit, jako je běhání, cyklistika nebo aerobik, tak i na silové cvičení. Bojíte se, že budete vypadat jako Arnold Schwarzenegger nebo Věra Mikulcová? Můžete zachovat klid. Pro budování takového objemu svalstva je potřeba neskutečná píle, zátěž, přísný režim a cílevědomost. A upřímně občas také doping. Když už víme, co se vám po práci s těžšími váhami určitě nestane, tak si pojďme konečně říct, co vám naopak takové cvičení může přinést.

Zrychlíte metabolismus

Většina z nás vědomě či nevědomě hodně řeší, kolik kalorií spálíme při samotném cvičení danou aktivitou, takže máme pocit, že relativně pomalé zvedání závaží, které moc nezvýší tepovou frekvenci, přece nemůže vést k hubnutí. Důležité ale je, že silový trénink vám na rozdíl od běhání může zrychlit funkci metabolismu až na 48 hodin po tréninku. Zjednodušeně tedy po silovém tréninku pálíte více energie i v momentě, kdy jste v klidu a necvičíte. A navíc díky většímu množství svalstva spalujete energii, i když zrovna aktivně necvičíte.

Zformujete postavu

Jestli chcete krásné pevné křivky, tak nám věřte, že jich nedocílíte hladověním s nízkokalorickou dietou v kombinaci s urputným pálením kalorií běháním nebo cvičením na elipticalu. Tím získáte leda tak podvyživený vystresovaný metabolismus a zdánlivá štíhlost bude vykoupená povadlými svaly. Mnohem rozumnější je dát tělu pevnou zdravou formu vytvořením svalové hmoty, která drží partie hezky na místě a zpevněné. Takže pokud je vaším cílem pevný kulatý zadek spíš než povadlé pozadí, nebojte se naložit si váhy a vyzkoušet například cviky se zátěží jako je hip thrust.

Budete mít pevnější i kosti

Silové cvičení nemá pozitivní vliv jen na samotné svalstvo, ale také na kosti. Stejně jako svaly stimulujeme ke správnému fungování pohybem, platí to i pro kostru. Aktivním životním stylem, který zahrnuje i posilování, zabraňujete rozvoji osteoporózy, což je onemocnění vyznačující se úbytkem kostní hmoty a právě ženy jsou více rizikové, co se týká jejího rozvoje. Nejvíce pak konkrétně ženy po menopauze.

Ustoupí bolesti zad a zlepší se držení těla

Typickým problémem současné doby je nevhodné držení těla. Spoustu času trávíme sezením u počítače nebo za volantem a v dalších nevhodných pozicích. Výsledkem je křivá páteř, spadlé držení ramen a celkově ochablé držení těla. Je pak jasné, že kvůli tomu pak většinu z nás trápí bolesti zad, které mohou přecházet i v bolesti hlavy. Když budete posilovat svalstvo trupu a zaměříte se na správnou techniku, pomůžete srovnat páteř i ramena, a tím ulevíte bolesti. Navíc budete stát více vzpřímeně, a tak i působit sebevědoměji.

Snížíte riziko úrazu

I pokud byste nechtěli dosáhnout výše zmíněných bodů a rozporovali, že běhání vás prostě baví a nevidíte jediný důvod občas od běhání odskočit i do posilovny, tak vám přece jen důvod dáme. Posilování totiž zlepšuje koordinaci pohybu a nervové spojení mezi mozkem a procvičovaným svalem. Díky tomu budete mít větší kontrolu nad svým tělem a vykonávané pohyby budou efektivnější. Díky tomu tedy i zmenšujete šanci, že se při vašem oblíbeném běhu nebo třeba procházce v horách omylem zraníte.

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment