Lehkost, údernost a touha po nezávislosti. I to je piloxing

09.11.2017 | 12952x Shlédnutí | Andrea Vašáková | Zdraví, Sport, Hubnutí, Čtení na víkend

Období výživných Vánoc, po kterém spousta z nás s výčitkami zamíří do fitka, se nezadržitelně blíží. Nemusíte se ale trápit jen na běžeckých pásech a dřít se s těžkými činkami. Vyzkoušet můžete také piloxing, který slibuje štíhlou a zpevněnou postavu.

NUTRIADAPT Lehkost, údernost a touha po nezávislosti. I to je piloxing

Aerobic, aqua aerobic, TRX, spinning, zumba, power yoga, hot yoga, bokwa, step, fitball, bosu cardio… Jeden by se v tom ztratil. Možností, jak se pohybově vyřádit, skýtá dnešní svět fitness center nepočítaně. Jak si ale vybrat to správné cvičení, které vám bude vyhovovat a bude vás zároveň i bavit? Může to být třeba právě piloxing.

Kdyby se vás před osmi lety někdo zeptal, jestli chodíte na piloxing, pravděpodobně byste si mysleli, že spadl z višně rovnou na hlavu. O piloxingu tehdy totiž ještě nikdo nic nevěděl. Možná jen blízké okolí profesionální instruktorky Vivecy Jensen, které se právě touto dobou rodil nový druh cvičení v hlavě.

Hozená rukaviceNUTRIADAPT Lehkost, údernost a touha po nezávislosti. I to je piloxing

Nebyla to ovšem pouze iniciativa této energické Švédky žijící v Kalifornii. Na nápad vymyslet úplně nový druh efektivního pohybu ji přivedli její klienti, pro které léta předcvičovala pilates ve svém studiu v Los Angeles. Ti přišli s tím, že by do pilates, které je spíše o protahování, rádi zařadili také cardio. Tedy cvičení, při kterém se zvyšuje tepová frekvence, energetický výdej a proces spalování tuku se tak urychluje.

Tato invence byla pro bývalou tanečnici, která si ve svém volnu ráda zaboxuje, hozenou rukavicí. Jak se Viveca svěřila v rozhovoru pro The Active Age, první testovací hodina sklidila obrovský úspěch. A další na sebe nenechal dlouho čekat. V roce 2010 byla založena Piloxing Instructor Academy a boom nového cvičícího stylu se postupně začal rozšiřovat do celého světa.

Sleek, sexy and powerful

Spojení prvků tance, pilates a boxu vám podle motta “Sleek, sexy and powerful” zaručí, že budete elegantní, přitom sexy a plní síly. Podle slov jeho zakladatelky vám piloxing protáhne každý sval v těle. Kromě vyrýsovaných břišních svalů si prý také zlepšíte rovnováhu a držení těla. Pokud půjdete do piloxingu opravdu se vší vervou, postupně si vytvarujete také nohy, zadek a ruce. Těm můžete k zesílení dopomoci tím, že budete cvičit se speciálními rukavicemi se zátěží 250 gramů na každou ruku.

Posílit jednotlivce jak fyzicky, tak psychicky. To je poslání švédské cvičitelky. Operuje se zde také s pojmy jako je nezávislost, tvrdost, něžnost, lehkost a křehkost. To vše má piloxing spojovat, píše se na webu Aktin.cz. Žena, která piloxing cvičí, má pak být silná, statečná a samozřejmě s krásnou sexy postavou. Když si ale zadáte “piloxing” do vyhledávání na YouTube, najdete i videa, na kterých cvičí i muži. Takže přehnaná ženská emancipace není v tomto případě úplné dogma.

Funguje to, říkají maminy

Pravdou je, že většina z těch zpocených cvičenců a cvičenek, kteří se na videích, s patřičným zapálením pro věc, natřásají, je osvalená a vyrýsovaná. Takže na tom, že to funguje, asi něco bude. Říkají to i maminy na diskusním webu eMimino.cz. Tam se některé z nich chlubí i takovými výsledky jako je 10 kilo dole za půl roku a o 8 centimetrů méně v pase. Vzhledem k tomu, že se jedná o fyzicky náročnější cvičení, stačí, když se budete pod taktovkou piloxingové instruktorky potit jednou až dvakrát týdně. Až se dostanete do formy, můžete frekvenci cvičení zvýšit.

Piloxing kam se podíváš

Ačkoliv ještě před pár lety bylo po piloxingu potřeba hodně pátrat, dnes si ho můžete zacvičit téměř v každém větším městě. Buď můžete fitko, které má piloxing ve svém repertoáru, najít přímo na oficiálním webu Piloxing.com, anebo stačí jednoduše do vyhledávače zadat “piloxing” a město, o které máte zájem.

VÁCLAV VANĚK: Díky piloxingu můžete zpevnit svaly a podpořit spalování tuku

NUTRIADAPT Lehkost, údernost a touha po nezávislosti. I to je piloxing VÁCLAV VANĚK

Jestli ještě pořád váháte, jestli je pro vás piloxing ten správný způsob ke shození nadbytečných kil, rozhodnutí vám třeba usnadní náš výživový specialista Václav Vaněk, který se sportu věnuje aktivně a svým klientům ho také doporučuje. Proto jsme s ním udělali krátký rozhovor na téma piloxingu a pohybu všeobecně.

Pohybem se zabýváš víceméně celý život. Kromě výživového poradenství jsi také fitness instruktorem a profesionálně se věnuješ kulturistice. Co si tedy myslíš o piloxingu? Jedná se podle Tebe o efektivní typ cvičení?

Piloxing se u nás šíří od roku 2011 a jeho obliba stoupá velmi rychle. Jedná se o intervalové cvičení kombinující pilates a box, tedy kombinace aerobního i silového cvičení. Výsledkem je stabilizace středu těla (core systému), celkové zpevnění svalstva a podpora spalování tělesného tuku. Rozhodně se tedy jedná o skvělou podporu pro dosažení našich cílů (zhubnutí klienta a zvýšení fyzické kondice, pozn. red.).

Pro koho si myslíš, že by mohl být piloxing vhodný? 

Piloxing je vhodný pro širokou veřejnost, a to ženy i muže. Rozhodně bych se ale zaměřil spíše na to, komu tyto lekce rozhodně nedoporučit. Klienti s nadváhou, kteří mají obecně problémy se stabilizací těla a sníženou pohyblivost, by si tímto cvičením mohli naopak spíše uškodit přetěžováním pohybového aparátu. Tělo se vždy věnuje prvotně nápravě organismu a teprve pak hubnutí. Je tedy důležité se hýbat, ale správně. Stejně tak klienti trpící bolestmi kloubů, po operacích nebo lidé s vrozenými problémy a tedy se sníženou pohyblivostí. Celkově bych tedy piloxing doporučil spíše těm, kteří s podobnými lekcemi mají alespoň nějaké zkušenosti a nemají zdravotní či pohybové problémy.

Jaký typ cvičení klientům, kteří s Tebou hubnou, nejčastěji doporučuješ?

Jelikož pracuji s různými klienty a každý z nich má jiný příběh, jiný problém a cíl, používám u všech klientů cvičební videa NUTRIADAPT. Pohybem dokážeme výsledky klienta až dvojnásobně urychlit. Ale jak už jsem naznačil výše, je nesmírně důležité cvičení přizpůsobit danému člověku a tedy zohlednit jak zdravotní stav, tak pohybové možnosti či kondici daného klienta.

Pomocí krátkého dotazníku tedy zjistím o klientovi tyto informace, které následně slouží při generování individuální cvičebních lekcí. Každá lekce má 25–30 minut, přičemž se klientovi na každý týden generují 2 nové lekce na spalování tělesného tuku a 1 na zpevnění středu těla. Pak už jen stačí najít alespoň 3x týdně půl hodinky času, z pohodlí domova odcvičit a jít tak naproti svým výsledkům.

Jak jsou na tom všeobecně klienti, se kterými se při své práci potkáváš, s pohybem?

Obecně jsme na tom jako Česká republika pohybově velice špatně. A pro mnoho klientů je pohybem cesta do obchodu a zpět. Celkově jsem velice zklamaný spíše z mladé generace, která má naprosto nulové návyky a na postavách a zdraví je to velice znát. Nikdy ale není pozdě začít. A pokud chce klient své výsledky opravdu změnit, věk nehraje roli. Důkazem jsou naši klienti ve věkové kategorii 60+ s naprosto fantastickými výsledky.

Co je podle Tebe při cvičení nejdůležitější?

Nejdůležitější je cíl, kterého chceme dosáhnout. A tomu se právě musí přizpůsobit druh pohybu. Je naprosto rozdílné, zda chci s klientem hubnout, zlepšit mu trávení nebo ho naopak chceme dostat ze stavu podvýživy. Rád bych ale nakonec zdůraznil naprosto nejdůležitější věc, a to že bez správného stravovacího režimu budou výsledky velice mizivé a nezachrání nikoho ani 15 hodin cvičení denně. Na prvním místě je a vždy bude strava. A zde je potřeba vždy začít.

Foto: piloxing.com, Adobe Stock, NUTRIADAPT

 
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment