Cuketový perník

3. 10. 2016 | 60943 Shlédnutí
8
porcí
50
minut
obtížnost
1375 kJ / porce

Neděste se názvu. Cuketu v tomto moučníku určitě neucítíte. Pokud využití cukety neprozradíte strávníkům předem, bude to pro ně překvapení.

Postup

Mouku promícháme s kypřícím práškem.  Do hlubší mísy si rozklepneme celá vejce.  Cuketu očistíme a nastrouháme najemno. Vymačkáme přebytečnou vodu. K vajíčkům přidáme sirup a dvě lžíce horké vody. Šleháme do pěny, nejlépe ručním šlehačem. Přidáme olej a ještě chvíli šleháme. Poté přisypeme mouku, přidáme perníkové koření a nastrouhanou cuketu se špetkou soli. Přimícháme slunečnicová semínka, dvě lžičky kakaa a lněné semínko, které předem rozmixujeme v mlýnku na kávu. Nakonec přidáme posekané vlašské ořechy. Vlijeme na plech vymazaný olejem a vysypaný kokosem. Pečeme dle velikosti plechu a výšky buchty, ale přibližně 30 min při 190 °C.

NĚCO NAVÍC: Perník můžeme ještě polít hořkou 85 % čokoládou, kterou rozehřejeme a smícháme s kokosovým olejem. To ale výrazně zvýší kalorickou hodnotu celého moučníku. Komu by se těsto zdálo přece jen málo sladké, může do něj přimíchat na kousky pokrájené sušené švestky.

TIP: Perník je velmi oblíbený moučník a to nejen u dětí. Pokud si vezmete malý kousek cuketového perníku ke svačině, nebo k snídani společně s malým jogurtem, nemusíte mít výčitky, že jste zhřešili. Tento moučník má totiž minimum tuku. V tomto případě ho nahradila cuketa. 

Suroviny

350 g najemno nastrouhané a okapané (vymačkané) cukety – bez jadérek
300 g pohankové mouky
1 prášek do pečiva (bez fosfátů)
1 lžička perníkového koření
špetka soli
kokos
3 celá vejce
2 lžíce horké vody
70 – 100 g rýžového (nebo jiného) sirupu
2 lžíce řepkového oleje + na vymazání plechu
2 lžíce kakaa
40 g slunečnicových semínek
50 g nasekaných vlašských ořechů
20 g čerstvě namixovaných lněných semínek

8 porcí | doba přípravy 50 minut | 1375 kJ / 329 kcal

Další zajímavé recepty

30
minut
obtížnost
2827 kJ / porce
4
porce
30
minut
obtížnost
975 kJ / porce
4
porce
45
minut
obtížnost
907 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment