Datlové košíčky s kokosovým krémem

7. 7. 2016 | 16773 Shlédnutí
4
porce
60
minut
obtížnost
1235 kJ / porce

Tyto vynikající a zdravé košíčky nenajdete v žádné cukrárně. Vyzkoušejte je, chutnají skvěle!

Postup

Vypeckujte datle a spolu s ostatními ingrediencemi je umixujte, dokud nevznikne hladká hmota. Na pomoučněném válu (pohankovou moukou) si z hmoty vyválejte placku tlustou asi 1 cm. Předehřejte troubu na 150 °C. Vytřete formičky na muffiny kokosovým olejem a vyřízněte kolečka (můžete použít například skleničku) namačkejte je do muffinů a pečte asi 15 minut, jakmile začnou zlátnout. Vyndejte je a nechte na plechu vychladnout. 

Na kokosový krém smíchejte všechny ingredience dohromady v kuchyňském mixéru a mixujte dostatečně dlouho. Potřebujeme skutečně jemnou a krémovou konzistenci. Vezměte vychladlé košíčky a každý naplnte asi lžící krému.  Ozdobte plátky jahod, malin nebo borůvek. Dejte asi na dvě hodiny ztuhnout do lednice. 

TIP: Dezerty s obsahem tuku z ořechů -  Dezert s vyšším obsahem zdravých tuků vás uspokojí a zasytí na dlouhou dobu a nemusí být ani příliš sladký. Proto pokud vás neustále pronásleduje hlad nebo chutě, můžete si dát například hrst ořechů. Ty vám pomohou ustálit hladinu cukru v krvi a zasytí vás na dlouho. Takové jsou často i raw dezerty nebo dorty, kde základ tvoří právě ořechy a krémy z ořechů. Výhodou je, že takových dezertů nesníte příliš mnoho.

Suroviny

NA ZÁKLAD:
100 g mletých mandlí – loupaných?
1,5 polévkové lžíce kokosového oleje
5 ks datlí
1 polévková lžíce vody
NA KOKOSOVOU NÁPLŇ:
100 g tuhého kokosového krému nebo kokosového mléka
2 polévkové lžíce javorového sirupu
0,5 banánu
1 polévková lžíce kokosového oleje
1 polévková lžíce (rostlinného) mléka
NA OZDOBU:
14 jahod – okolo 150 g

4 porce | doba přípravy 60 minut | 1235 kJ / 295 kcal

Další zajímavé recepty

8
porcí
70
minut
obtížnost
1411 kJ / porce
4
porce
40
minut
obtížnost
704 kJ / porce
4
porce
45
minut
obtížnost
992 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment