Detoxikační omeleta

16. 3. 2016 | 45950 Shlédnutí
1
porce
20
minut
obtížnost
692 kJ / porce

Jaro je obdobím, kdy tělo na detoxikační kúru nejlépe zareaguje. Podpořit detoxikaci můžete například i zařazením kopřiv do vašeho jídelníčku.

Postup

Listy velmi mladých kopřiv omyjte a jen krátce (asi  minutu) povařte v 1 litru vody, kterou osolte (kávová lžička na 1 l vody). Osolením vody zabráníte zhnědnutí kopřiv. Uvařené kopřivy nechte okapat na cedníku a lehce je rozmixujte na malé kousky.  V kastrolu na oleji orestujte 1 stroužek česneku a cibulku. Můžete přidat trochu zeleninového vývaru a krátce povařte.

Přidejte kopřivy. Můžete ještě dochutit čerstvě prolisovaným česnekem a popřípadě solí. Rozpalte pánev, kterou jen lehce vytřete olivovým olejem. V misce rozšlehejte vajíčko a bílky. Osolte, opepřete a přidejte kurkumu. Vlijte do rozpálené pánve a pečte z obou stran. Na závěr přidejte dovnitř kopřivovou směs, přeložte a servírujte.

Kopřiva je léčivá rostlina, v našich podmínkách jedna z nejléčivějších. Skvěle funguje na pročištění krve a krvetvorbu. Posilňuje slinivku břišní, pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi. Působí preventivně proti nemocem močových cest. Je velmi vhodná na jarní kúry, protože pročišťuje trávicí trakt. Je účinná i při prevenci zácpy.

Kurkuma je koření obsahující přírodní barvivo kurkumin. Působí protizánětlivě, zlepšuje trávení tuku, podporuje detoxikační funkci jater.

 

TIP: Vejce jsou velmi zdravá, obsahují výborně vstřebatelné bílkoviny, vitaminy skupiny B. Pokud chceme ale omezit příjem tuků, vždy se vyhněte alespoň části žloutků. 

Suroviny

1 vejce
2 bílky
200 g mladých kopřiv
2 stroužky česneku
1 malá cibule
zeleninový vývar
1 PL olivového oleje
kurkuma
sůl
pepř

1 porce | doba přípravy 20 minut | 692 kJ / 165 kcal

Další zajímavé recepty

6
porcí
150
minut
obtížnost
1785 kJ / porce
1
porce
20
minut
obtížnost
1277 kJ / porce
30
porcí
25
minut
obtížnost
292 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment