DOMÁCÍ MÜSLI TYČINKY

3. 3. 2022 | 1942 Shlédnutí
10
porcí
40
minut
1119 kJ / porce

Tyto müsli tyčinky jsou nejen díky sušenému ovoci plné vlákniny, vitamínů A a B a minerálních látek. Při nakupování sušeného ovoce si dejte pozor, aby nebylo doslazované. Ořechy jsou zdrojem kvalitních rostlinných bílkovin a nenasycených tuků, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Ovesné vločky jsou dalším výborným zdrojem vlákniny a prospívají tak nejen našemu trávicímu traktu. A věděli jste, že se med nikdy nezkazí?

Postup

Sušené ovoce nakrájíme nahrubo (pokud je tužší, je dobré ho předem ještě namočit do vody a poté ho až po důkladném vyždímání krájet). Troubu předehřejeme na 180 °C.

Rozehřejeme suchou pánev na střední teplotu, nasypeme do ní oříšky, semínka a opékáme tak dlouho, až začnou vonět. Vysypeme stranou do mísy a po vychladnutí je nasekáme na hrubší kousky.

Použitou pánev vytřeme papírovou utěrkou, nasypeme do ní ovesné vločky a opečeme je nasucho do světle zlaté barvy. Nezapomínáme promíchávat.

Pekáč o velikosti cca 25 × 15 cm vyložíme pečicím papírem. Opečené oříšky a vločky promícháme s moukou z rozmixovaných ovesných vloček a solí, přidáme ovoce, zalijeme medem a promícháme. Těsto upěchujeme do připraveného pekáče. Pečeme 20–25 minut.

Vyjmeme z trouby a necháme zcela vychladnout v pekáči a následně rozkrájíme na stejně velké tvary.

Suroviny

175 g sušeného ovoce (meruňky, švestky, jablka)
175 g směsi oříšků a semínek
175 g ovesných vloček
30 g rozmixovaných ovesných vloček
1 g soli (na špičku nože)
100 g tekutého medu

10 porcí | doba přípravy 40 minut | 1119 kJ / 267 kcal
Tuky
11,0 g
Sacharidy
35,0 g
Bílkoviny
6,0 g
Vláknina
3,0 g

Vhodné pro: celou rodinu, vegetariány a sportovce

Další zajímavé recepty

4
porce
25
minut
obtížnost
924 kJ / porce
4
porce
45
minut
obtížnost
814 kJ / porce
12
porcí
45
minut
obtížnost
929 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment