Filet ze pstruha na citronové omáčce se zeleninou a pečenou bramborou

8. 8. 2017 | 25801 Shlédnutí | Eva Kuhnová
4
porce
40
minut
obtížnost
1597 kJ / porce

Léto je vhodné období, kdy do svého jídelníčku můžeme zařadit ryby více než kdykoliv jindy. Jsou lehké a optimální k zařazení do redukčních výživových plánů. Filet ze pstruha s osvěžující omáčkou skvěle doplní brambora ve slupce a křehká a šťavnatá orestovaná zelenina.

Postup

Filety omyjeme, osušíme, posypeme solí, pepřem, vmasírujeme do nich čerstvé bylinky (rozmarýn a tymián) a pokapeme citronem. Na pánvi rozehřejeme máslo (ghí). Filety vložíme do pánve nejprve kůží dolů a pečeme asi 7 minut (dle tloušťky masa). Poté je otočíme a opékáme ještě asi 5 minut. Filety vyjmeme, do másla ještě nakapeme šťávu asi z ½ citronu. Necháme povařit – zredukovat, abychom vytvořili omáčku, a dle chuti dosolíme, případně přidáme koření.

Vedle na pánvi si rozehřejeme olivový olej a restujeme na něm zeleninu, kterou jsme si předem pokrájeli na velmi malé kostičky. Zeleninu restujeme jen velmi rychle, lehce, abychom zachovali křehkost a šťavnatost. Na závěr dosolíme, dopepříme a opět přidáme nasekaný rozmarýn a tymián.

Bramboru uvaříme ve slupce a poté opečeme. Podáváme zeleninu společně s filetem přelitým omáčkou a jako přílohu dáme ke každé porci jednu bramboru.

NĚCO NAVÍC: Ghí je sanskrtský termín pro přepuštěné máslo. Ale i když se z másla připravuje, má zcela jiné vlastnosti než obyčejné máslo. Ačkoliv na západě ještě není příliš známé, ve východních kulturách je používáno již tisíce let. Ájurvéda pohlíží na ghí jako na zásadní potravu pro zdravý vzhled, mentální rovnováhu a dobré trávení. Zároveň je považováno za nejlepší produkt pro přípravu vařených, pečených a smažených jídel. Ghí je přirozeně bezlepkové a díky nulovému obsahu laktózy je vhodné i pro ty, kteří mají problémy s intolerancí mléčné bílkoviny.

Suroviny

4 filety ze pstruha (může být i lososovitý)
2 lžíce přepuštěného másla (ghí)
1 lilek
paprika červená a žlutá
4 nové větší brambory
1 citron – šťáva z citronu
sůl
pepř
rozmarýn
tymián
olivový olej

4 porce | doba přípravy 40 minut | 1597 kJ / 382 kcal
Tuky
15,0 g
Sacharidy
30,0 g
Bílkoviny
32,0 g
Vláknina
6,0 g

Zdroj vlákniny, nízký GI, vhodné pro diabetiky, pro děti

Další zajímavé recepty

6
porcí
40
minut
obtížnost
1141 kJ / porce
4
porce
110
minut
obtížnost
1620 kJ / porce
4
porce
30
minut
obtížnost
679 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment