Fit makovec

3. 4. 2017 | 53725 Shlédnutí
4
porce
45
minut
obtížnost
857 kJ / porce

Máte rádi tento oblíbený dezert a myslíte si, že v redukci je nutnost se všech koláčů a buchet – kromě těch na břiše – vzdát? Opak je pravdou a tento recept vám zachutná minimálně stejně tak dobře jako jeho obvyklá varianta.

Postup

Nejprve rozmixujeme banány s jogurtem, tvarohem, jablečným pyré a vejci. Vznikne tekutější směs. Ve větší míse důkladně promícháme všechny suché ingredience (mouku, mák a prášek do pečiva). Připravenou směs postupně přidáváme do mísy s tekutou směsí a pečlivě mícháme, dokud nevznikne tužší těsto. Pokud se nám konzistence těsta bude zdát příliš tuhá, přidáme vodu a znovu promícháme. Vzniklé těsto nalijeme do zapékací misky, na plech nebo do menších formiček například na muffiny. Pečeme při 180 stupních asi 30 minut, dokud těsto na povrchu trošku nepopraská. Po vyjmutí z trouby rozetřeme na povrchu kostičku kvalitní, 85% čokolády.

NĚCO NAVÍC: Tímto makovcem můžete nahradit snídani nebo dopolední svačinu. Kdo je zvyklý po obědě na sladkou tečku, malý kousek po obědě mu neublíží. Pokud během odpoledne sportujete, dejte si kousek před anebo po tréninku. Doplníte tak bílkoviny a komplexní sacharidy. Podle chuti můžeme makovec posypat ještě kokosem, semínky nebo ozdobit ovocem. My jsme na ozdobu použili slunečnicová semínka natural v karobu (zdravější varianta kakaa). Pozor ale na množství, semínka i kokos zvýší kalorickou hodnotu moučníku.

Suroviny

2 větší banány
120 g celozrnné špaldové mouky (může být i jiný druh mouky)
2 vejce
120 g jogurtu
50 g jablečného pyré (nebo dětské přesnídávky)
50 g odtučněného tvarohu
6 vrchovatých lžic mletého máku
½ prášku do pečiva
1 dcl vlažné vody

4 porce | doba přípravy 45 minut | 857 kJ / 205 kcal

Další zajímavé recepty

4
porce
60
minut
obtížnost
1625 kJ / porce
1
porce
30
minut
obtížnost
2066 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment