Znovu otevíráme 27. 04. 2020. Podívejte se na opatření, která jsme zavedli.

Gratinovaný chřest se sýrem

20. 5. 2019 | 5531 Shlédnutí
1
porce
30
minut
obtížnost
498 kJ / porce

Chřest je nízkokalorická zelenina vhodná pro racionální, redukční i diabetickou dietu. Když k němu přidáte bílkovinu v podobě 30% sýra, tak si ho takto připravený můžete dát i třeba jako druhou večeři. A aby vaše tělo spalovalo tuky v průběhu odpočinku, přidejte si před spaním naši novinku SLIM NIGHT.

Postup

Chřest vložíme do vařící se osolené vody a uvaříme doměkka. Vyjmeme jej, na utěrce dobře osušíme a urovnáme do zapékací misky.

Takto připravený chřest pokapeme rozpuštěným přepuštěným máslem (ghí), posypeme strouhaným sýrem a vložíme pod gril nebo do hodně vyhřáté trouby.

Gratinovaný chřest se sýrem vyndáme z trouby hned, jakmile se sýr začne rozpouštět, a podáváme.

TIP: Chřest si můžeme uvařit i předem, abychom se jeho vařením už nezdržovali.

CHŘEST: Chřest je nízkokalorická zelenina vhodná pro racionální, redukční i diabetickou dietu, známá svými diuretickými účinky. Chřest je navíc zdrojem prebiotické vlákniny, která podporuje růst prospěšných střevních bakterií a zajišťuje tak i správné trávení.

Další recepy Světa zdraví s chřestem

 
 
Suroviny

100 g chřestu
20 g 30% sýra
5 g přepuštěného másla (ghí)
špetka soli

1 porce | doba přípravy 30 minut | 498 kJ / 119 kcal
Tuky
9,0 g
Sacharidy
2,0 g
Bílkoviny
8,0 g
Vláknina
2,0 g

Vhodné pro celou rodinu, vegetariány a diabetiky, zdroj vlákniny

Další zajímavé recepty

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment