Grilovaný kozí sýr s ořechovou krustou a glazovanou cibulkou

1. 4. 2016 | 10993 Shlédnutí | Silvia Illýová
4
porce
35
minut
obtížnost
1439 kJ / porce

Na farmářském trhu nebo v obchodě, všude je k sehnání čerstvý kozí sýr. Pomocí tohoto jednoduchého a lehkého receptu si obohatíte svůj jídelníček o tuto zdravou delikatesu.

Postup

Na pánvi rozehřejeme 2 polévkové lžíce másla a přidáme cibuli pokrájenou na proužky. Zalijeme kvalitním červeným vínem. Až cibule trochu změkne, přidáme 2 polévkové lžíce medu a dobře promícháme, aby nevznikly hrudky. Dochutíme portským vínem a vinným octem, popřípadě solí a pepřem. Necháme redukovat zhruba 20 minut. 

Mezi tím si připravíme kozí sýr a krustu. Předehřejeme troubu na 250 °C. Na pánvi rozehřejeme 1 lžíci másla a necháme opéct strouhanku, dokud nezezlátne. Přidáme namleté oříšky a vše zakápneme jednou lžící medu. Počkáme, až se med rozhřeje, vypneme plotýnku a necháme dojít. Kozí sýr nakrájíme na rovnoměrná kolečka. Tymián natrháme a nasekáme nadrobno a podrobíme jím povrch sýru. Na sýr naklademe tenkou vrstvu strouhanky s ořechy. Dáme zprudka zapéct do trouby, aby se vytvořila krusta, ale aby se sýr neroztekl. 

Baby špenát klademe na talíř a v případě potřeby dochutíme dresinkem, který vytvoříme smícháním panenského olivového oleje a limetkové šťávy. Nakonec přidáme cibulku a kozí sýr.

Suroviny

200 g kozího sýra
2 PL GHÍ (přepuštěné máslo)
1 PL kukuřičné strouhanky
2 PL mletých ořechů
2 ks červené cibule
3 PL medu
portské víno
červené víno
vinný ocet
tymián
baby špenát

4 porce | doba přípravy 35 minut | 1439 kJ / 344 kcal
Tuky
22,5 g
Sacharidy
19,5 g
Bílkoviny
11,0 g
Vláknina
1,3 g

Další zajímavé recepty

4
porce
1
minut
obtížnost
1920 kJ / porce
4
porce
40
minut
obtížnost
1351 kJ / porce
2
porce
30
minut
obtížnost
1022 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment