Jsme plně otevřeni a dodržujeme přísná bezpečnostní opatření

Jáhlovo - makové kuličky

13. 3. 2017 | 20313 Shlédnutí
4
porce
55
minut
obtížnost
731 kJ / porce

Milovníci lehkých dezertů a sladkých snídaní jistě uvítají tento jednoduchý recept, který skvěle zapadne i do redukčního jídelníčku. Tímto zdravým mlsáním můžete překvapit nejen své blízké, ale také nečekanou návštěvu nebo kolegy z práce.

Postup

Nejprve si připravíme jáhlovou kaši. Do menšího kastrůlku nalijeme kokosové mléko a přidáme instantní jáhlovou kaši a kokosový cukr. Za stálého míchání na mírném plameni do cca 5ti minut vznikne velmi hustá, lepivá kaše, kterou odstavíme z plotny a necháme vychladnout. Mezitím si smícháme ve větší misce ricottu s jablečným pyré (buď domácí podušená a rozmixovaná jablka nebo rychlejší varianta dětské přesnídávky bez cukru). Přidáme mák s vychladlou kaší a pečlivě všechny ingredience promícháme a spojíme v husté těsto. Těsto dáme alespoň na 30 minut do lednice, aby ztuhlo a lépe se s ním pracovalo.

Připravíme si do malého hrnečku nastrouhaný kokos a poté už jen dlaněmi tvoříme z těsta kuličky, které vždy lehce poválíme v hrnečku s kokosem. Dle velikosti takto připravíme cca 25 – 30 kuliček.

NĚCO NAVÍC: Pokud rádi snídáte obilné kaše, zkuste si začátek dne občas zpestřit touto hravou variantou. Na snídani se ke kuličkám hodí ještě čerstvé nebo sušené ovoce, případně i bílý jogurt. Po lehkém obědě si pár kuliček dopřejte bez výčitek jako dezert. Tyto kuličky jsou bez lepku. Jsou vhodné i pro vegetariány.

Kokosový cukr: Oproti třtinovému cukru nebo medu má pouze zhruba třetinový glykemický index (GI 30-35), zpracovává se šetrným způsobem, většinou ručně, a tak si zachovává velké množství živin a vitamínů, především skupiny B. Obsahuje také obrovské množství antioxidantů, čímž napomáhá prevenci proti nádorovým onemocněním. 

Suroviny

6 lžic instantní jáhlové kaše (suché směsi)
2 lžíce kokosového cukru
40 g jablečného pyré
60 g ricotty
3 lžíce mletého máku
2 dcl kokosového mléka
4 lžíce strouhaného kokosu

4 porce | doba přípravy 55 minut | 731 kJ / 175 kcal

Další zajímavé recepty

2
porce
20
minut
obtížnost
1280 kJ / porce
4
porce
60
minut
obtížnost
679 kJ / porce
10
porcí
20
minut
obtížnost
357 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment