Jáhlovo - makové kuličky

13. 3. 2017 | 24922 Shlédnutí
4
porce
55
minut
obtížnost
731 kJ / porce

Milovníci lehkých dezertů a sladkých snídaní jistě uvítají tento jednoduchý recept, který skvěle zapadne i do redukčního jídelníčku. Tímto zdravým mlsáním můžete překvapit nejen své blízké, ale také nečekanou návštěvu nebo kolegy z práce.

Postup

Nejprve si připravíme jáhlovou kaši. Do menšího kastrůlku nalijeme kokosové mléko a přidáme instantní jáhlovou kaši a kokosový cukr. Za stálého míchání na mírném plameni do cca 5ti minut vznikne velmi hustá, lepivá kaše, kterou odstavíme z plotny a necháme vychladnout. Mezitím si smícháme ve větší misce ricottu s jablečným pyré (buď domácí podušená a rozmixovaná jablka nebo rychlejší varianta dětské přesnídávky bez cukru). Přidáme mák s vychladlou kaší a pečlivě všechny ingredience promícháme a spojíme v husté těsto. Těsto dáme alespoň na 30 minut do lednice, aby ztuhlo a lépe se s ním pracovalo.

Připravíme si do malého hrnečku nastrouhaný kokos a poté už jen dlaněmi tvoříme z těsta kuličky, které vždy lehce poválíme v hrnečku s kokosem. Dle velikosti takto připravíme cca 25 – 30 kuliček.

NĚCO NAVÍC: Pokud rádi snídáte obilné kaše, zkuste si začátek dne občas zpestřit touto hravou variantou. Na snídani se ke kuličkám hodí ještě čerstvé nebo sušené ovoce, případně i bílý jogurt. Po lehkém obědě si pár kuliček dopřejte bez výčitek jako dezert. Tyto kuličky jsou bez lepku. Jsou vhodné i pro vegetariány.

Kokosový cukr: Oproti třtinovému cukru nebo medu má pouze zhruba třetinový glykemický index (GI 30-35), zpracovává se šetrným způsobem, většinou ručně, a tak si zachovává velké množství živin a vitamínů, především skupiny B. Obsahuje také obrovské množství antioxidantů, čímž napomáhá prevenci proti nádorovým onemocněním. 

Suroviny

6 lžic instantní jáhlové kaše (suché směsi)
2 lžíce kokosového cukru
40 g jablečného pyré
60 g ricotty
3 lžíce mletého máku
2 dcl kokosového mléka
4 lžíce strouhaného kokosu

4 porce | doba přípravy 55 minut | 731 kJ / 175 kcal

Další zajímavé recepty

6
porcí
45
minut
obtížnost
1045 kJ / porce
4
porce
35
minut
obtížnost
569 kJ / porce
1
porce
5
minut
obtížnost
569 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment