Krémová kukuřičná polévka

30. 1. 2017 | 34261 Shlédnutí
2
porce
30
minut
obtížnost
1470 kJ / porce

Polévka nemusí být vždy nutně vývar. Pokud máte rádi polévky, vyzkoušejte krásně žlutou, krémovou kukuřičnou. Bude chutnat Vám i vašim dětem.

Postup

Ve větším kastrolu rozehřejeme lžíci másla. Přisypeme nadrobno pokrájenou cibuli a chvíli restujeme. Přidáme kukuřici a vše podlijeme vývarem, ale jen tolik, aby byla kukuřice pod hladinou, zbytek vývaru si necháme stranou. Osolíme a necháme chvíli povařit. Jakmile kukuřice změkne, rozmixujeme ji ponorným mixérem dohladka. Zalijeme trochou rýžové smetany na zjemnění. Dle požadované hustoty a chuti přiléváme buď smetanu nebo vývar. Polévka musí zůstat krémová, abychom ji nemuseli zahušťovat.

TIP: Krémové zeleninové polévky: Svou krémovou strukturu získají díky velkému obsahu zeleniny. Pokud použijeme hodně zeleniny a její část vždy rozmixujeme, není třeba polévku zahušťovat. Pamatujte, že polévka, kterou je třeba zahustit, obsahuje buď příliš mnoho vody, nebo příliš málo zeleniny. Když už to musí být, použijte raději rozmixovaný uvařený brambor než mouku. Pokud se vám bude zdát polévka příliš sladká, můžete dochutit trošku chilli.

Suroviny

1 lžíce másla
1 nadrobno pokrájená cibule
300 g mražené kukuřice
1 l kuřecího nebo zeleninového vývaru
1 rýžová smetana
sůl

2 porce | doba přípravy 30 minut | 1470 kJ / 351 kcal

Další zajímavé recepty

2
porce
15
minut
obtížnost
995 kJ / porce
4
porce
45
minut
obtížnost
3531 kJ / porce
2
porce
30
minut
obtížnost
2006 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment