Krůtí prso plněné chřestem

3. 5. 2016 | 21586 Shlédnutí
4
porce
45
minut
obtížnost
907 kJ / porce

Výborné jarní jídlo, po kterém určitě nepřiberete. Posuďte sami, jak chřestu sluší bílé maso.

Postup

Krůtí prso omyjte a osušte. Ostrým špičatým nožem v něm vytvořte otvor pro plnění. Na oleji a másle orestujte česnek a jarní cibulku, přidejte chřest pokrájený na kolečka, sušená rajčata a rozmarýn. Vše duste pod pokličkou zhruba 10 minut, , dokud chřest není na skus. Jakmile směs vychladne, opepřete ji čerstvě mletým pepřem a natrhejte do ní kousky mozzarelly. Takto vzniklou směsí plňíte krůtí prso. Naplněné prso vložte do zapékací misky a pečte v předehřáté troubě na 200 °C asi 35 – 45 minut, dle typu trouby. Jako přílohu doporučujeme brambory ve slupce.

CHŘEST: Je to rostlina bohatá na vitamin C, E, kyselinu listovou i draslík. Má jen velmi nízký obsah kalorií a vysoký obsah mikroživin a vlákniny. Je vhodný do redukčního i racionálního jídelníčku. Pro jeho schopnost snižovat krevní tlak je vhodný zejména pro lidi, kteří se na VKT léčí.  Na jaře je plný energie a  navíc podporuje dobré trávení. Chřest je známý také pro své afrodisiakální účinky.

Mozzarella light – má pouze 8,5 g tuku oproti klasické verzi, která obsahuje až 20 g ve 100 g. Klasická verze vám v jedné kuličce poskytne téměř 2/3 doporučené denní dávky tuku. Cože není to pravé, pokud se právě snažíte hubnout. Mozzarella je jeden z mála výrobků, u kterého je light verze tou správnou volbou! A to nejen při redukčním jídelníčku. Na chuti to určitě nepoznáte.

Suroviny

1 velké krůtí prso (vhodné k plnění) cca 400 g
2 ks sušených rajčat
1 stroužek česneku
1 lžíce GHÍ (přepuštěné máslo)
1 lžíce olivového oleje
3 stonky zeleného chřestu
1 lahůdková cibulka
1 mozzarella light
snítek rozmarýnu

4 porce | doba přípravy 45 minut | 907 kJ / 217 kcal

Další zajímavé recepty

6
porcí
60
minut
obtížnost
1847 kJ / porce
4
porce
90
minut
obtížnost
1345 kJ / porce
10
porcí
60
minut
obtížnost
483 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment