Krůtí prso plněné chřestem

3. 5. 2016 | 17570 Shlédnutí
4
porce
45
minut
obtížnost
907 kJ / porce

Výborné jarní jídlo, po kterém určitě nepřiberete. Posuďte sami, jak chřestu sluší bílé maso.

Postup

Krůtí prso omyjte a osušte. Ostrým špičatým nožem v něm vytvořte otvor pro plnění. Na oleji a másle orestujte česnek a jarní cibulku, přidejte chřest pokrájený na kolečka, sušená rajčata a rozmarýn. Vše duste pod pokličkou zhruba 10 minut, , dokud chřest není na skus. Jakmile směs vychladne, opepřete ji čerstvě mletým pepřem a natrhejte do ní kousky mozzarelly. Takto vzniklou směsí plňíte krůtí prso. Naplněné prso vložte do zapékací misky a pečte v předehřáté troubě na 200 °C asi 35 – 45 minut, dle typu trouby. Jako přílohu doporučujeme brambory ve slupce.

CHŘEST: Je to rostlina bohatá na vitamin C, E, kyselinu listovou i draslík. Má jen velmi nízký obsah kalorií a vysoký obsah mikroživin a vlákniny. Je vhodný do redukčního i racionálního jídelníčku. Pro jeho schopnost snižovat krevní tlak je vhodný zejména pro lidi, kteří se na VKT léčí.  Na jaře je plný energie a  navíc podporuje dobré trávení. Chřest je známý také pro své afrodisiakální účinky.

Mozzarella light – má pouze 8,5 g tuku oproti klasické verzi, která obsahuje až 20 g ve 100 g. Klasická verze vám v jedné kuličce poskytne téměř 2/3 doporučené denní dávky tuku. Cože není to pravé, pokud se právě snažíte hubnout. Mozzarella je jeden z mála výrobků, u kterého je light verze tou správnou volbou! A to nejen při redukčním jídelníčku. Na chuti to určitě nepoznáte.

Suroviny

1 velké krůtí prso (vhodné k plnění) cca 400 g
2 ks sušených rajčat
1 stroužek česneku
1 lžíce GHÍ (přepuštěné máslo)
1 lžíce olivového oleje
3 stonky zeleného chřestu
1 lahůdková cibulka
1 mozzarella light
snítek rozmarýnu

4 porce | doba přípravy 45 minut | 907 kJ / 217 kcal

Další zajímavé recepty

2
porce
10
minut
obtížnost
1296 kJ / porce
4
porce
40
minut
obtížnost
1389 kJ / porce
4
porce
30
minut
obtížnost
557 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment