Kuřecí prso s cuketovým rizotem

17. 9. 2019 | 10170 Shlédnutí
1
porce
30
minut
obtížnost
1977 kJ / porce

Kuřecí maso je pro naše tělo lehce stravitelné, obsahuje málo tuků a zároveň mnoho bílkovin. Rýže a cuketa dodají potřebnou energii a vitaminy a báječný oběd s nádechem Itálie je na světě.

Postup

Na pánvi rozpálíme máslo a opečeme na něm na kostičky nakrájenou cibuli. Až začne zlátnout, přidáme k ní rýži a rychle orestujeme. Poté rýži osolíme, opepříme a zalijeme vodou, aby zůstala akorát ponořená. 

Přidáme na kostičky nakrájenou zeleninu a průběžně doléváme vodu, dokud nebude rýže měkká. Pak už jen vmícháme sýr a můžeme ještě dochutit. 

Mezitím, co se vaří rizoto, si v pánvi rozpálíme olej spolu s větvičkou rozmarýnu a z obou stran na něm opečeme omyté a osušené maso. 

Dobře propečené maso dochutíme podle potřeby a podáváme spolu s rizotem.

TIP: Kuřecí maso můžeme nahradit krůtím. Krůta je vhodnou alternativou kuřete, protože i krůtí maso je lehce stravitelné, obsahuje velké množství bílkovin a málo tuku.

Suroviny

120 g kuřecích prsou
5 ml olivového oleje
30 g cibule
55 g rýže arborio
15 g kozího sýra
5 g másla
100 g cukety
větvička rozmarýnu
špetka soli
špetka pepře

1 porce | doba přípravy 30 minut | 1977 kJ / 471 kcal
Tuky
13 g
Sacharidy
48 g
Bílkoviny
36 g
Vláknina
2 g

Zdroj bílkovin, vhodné pro sportovce

Další zajímavé recepty

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment