Lososovitý pstruh s celerovým pyré

19. 12. 2016 | 25963 Shlédnutí
4
porce
30
minut
obtížnost
941 kJ / porce

Smažený kapr a bramborový salát - to je česká klasika. Ale stejně dobře si pochutnáte i na méně tučné variantě. Dejte si pstruha, co barvou připomíná lososa. Je to tím, že tito pstruzi jsou krmeni růžovými schránkami korýšů. Díky tomu je jejich maso bohaté na Omega 3 mastné kyseliny.

Postup

Celer očistíme a nakrájíme na středně velké kostky. V hlubším kastrolu jej orestujeme na rozehřátém másle. Zalijeme vodou, tak aby kostky byly lehce pod vodou a přidáme pár kuliček nového koření. Vaříme pod pokličkou, dokud celer nezměkne. Vyndáme kuličky a celer rozmixujeme tyčovým mixérem. Rozpálíme máslo na pánvi a přidáme nasekaný rozmarýn. Na pánev položíme pstruha kůží dolů. Zhruba po třech minutách, až půjde kůže snadno odlepit, rybu otočíme a ještě chvíli opékáme. Hotového pstruha osolíme, opepříme, přelijeme rozpuštěným máslem a servírujeme s celerovým pyré.

*Lososovitý pstruh – druh pstruha. Pstruh se vyskytuje v celé Evropě a čtyři druhy pstruha žijí i v Čechách. Pstruh lososovitý žije výhradně v mořích. Většina těchto ryb na našem trhu pochází ze Skandinávie.

Rybí maso je snadno stravitelné a obsahuje kvalitní bílkoviny, proto se vždy hodí jako lehká večeře při redukční dietě i při racionálním jídelníčku.

Suroviny

RYBA:
4 filety pstruha lososovitého
sůl
pepř
2 lžíce másla
rozmarýn
PYRÉ:
500 g celeru
nové koření
sůl
2 PL másla

4 porce | doba přípravy 30 minut | 941 kJ / 225 kcal

Další zajímavé recepty

1
porce
30
minut
obtížnost
498 kJ / porce
2
porce
20
minut
obtížnost
1280 kJ / porce
4
porce
35
minut
973 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment