Mandlová srdíčka máčená v čokoládě

13. 12. 2016 | 21375 Shlédnutí
40
porcí
90
minut
obtížnost
343 kJ / porce

Připravte si zdravější variantu klasického cukroví. Místo bílé mouky použijte špaldovou a místo džemu mandlové máslo. A pokud ještě cukroví namočíte do čokolády, určitě neodoláte.

Postup

Máslo, žloutek, citrónovou kůru a cukr utřete do pěny a poté přidejte mouku. Vypracujte vláčné těsto a nechte nejlépe přes noc odpočívat v lednici. Druhý den ho před zpracováním nechte ještě chvíli povolit, vyválejte placku a vykrajujte srdíčka. Pečte při teplotě 180°C přibližně 10 minut. Polovinu upečených srdíček z půlky namočte do čokolády a nechte zaschnout. Nakonec slepte mandlovým máslem vždy jedno čokoládové srdíčko s klasickým.

Ačkoliv jde o zdravější variantu cukroví, stále jde o dezert. Doporučujeme konzumovat maximálně 3 ks za den a to v rámci snídaně nebo místo dopolední svačiny.

TIP:  Tím, že do čokolády nenamáčíme celá slepená srdíčka, ale jen jejich jednu část, zaručíme, že cukroví nebude tak kaloricky vydatné. Přesto si díky čokoládě zachovají pěkný vzhled i čokoládovou chuť. Pokud chcete snížit množství tuku a kalorií, čokoládu vynechte. 

 

Suroviny

200 g špaldové mouky
100 g másla
50 g třtinového cukru
1 žloutek
strouhaná kůra z poloviny bio citrónu
mandlové máslo
čokoláda s obsahem kakaové hmoty min. 70%

40 porcí | doba přípravy 90 minut | 343 kJ / 82 kcal

Další zajímavé recepty

6
porcí
10
minut
obtížnost
950 kJ / porce
1
porce
30
minut
obtížnost
1209 kJ / porce
2
porce
15
minut
obtížnost
910 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment