Mandlová srdíčka máčená v čokoládě

13. 12. 2016 | 24393 Shlédnutí
40
porcí
90
minut
obtížnost
343 kJ / porce

Připravte si zdravější variantu klasického cukroví. Místo bílé mouky použijte špaldovou a místo džemu mandlové máslo. A pokud ještě cukroví namočíte do čokolády, určitě neodoláte.

Postup

Máslo, žloutek, citrónovou kůru a cukr utřete do pěny a poté přidejte mouku. Vypracujte vláčné těsto a nechte nejlépe přes noc odpočívat v lednici. Druhý den ho před zpracováním nechte ještě chvíli povolit, vyválejte placku a vykrajujte srdíčka. Pečte při teplotě 180°C přibližně 10 minut. Polovinu upečených srdíček z půlky namočte do čokolády a nechte zaschnout. Nakonec slepte mandlovým máslem vždy jedno čokoládové srdíčko s klasickým.

Ačkoliv jde o zdravější variantu cukroví, stále jde o dezert. Doporučujeme konzumovat maximálně 3 ks za den a to v rámci snídaně nebo místo dopolední svačiny.

TIP:  Tím, že do čokolády nenamáčíme celá slepená srdíčka, ale jen jejich jednu část, zaručíme, že cukroví nebude tak kaloricky vydatné. Přesto si díky čokoládě zachovají pěkný vzhled i čokoládovou chuť. Pokud chcete snížit množství tuku a kalorií, čokoládu vynechte. 

 

Suroviny

200 g špaldové mouky
100 g másla
50 g třtinového cukru
1 žloutek
strouhaná kůra z poloviny bio citrónu
mandlové máslo
čokoláda s obsahem kakaové hmoty min. 70%

40 porcí | doba přípravy 90 minut | 343 kJ / 82 kcal

Další zajímavé recepty

4
porce
40
minut
obtížnost
1973 kJ / porce
4
porce
50
minut
obtížnost
2339 kJ / porce
4
porce
600
minut
obtížnost
1400 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment