Noky, jak je neznáte

12. 5. 2016 | 45724 Shlédnutí
3
porce
20
minut
obtížnost
1673 kJ / porce

U nás jsou to knedlíčky, v Itálii gnocchi. Ať už je nazvete jakkoli, rozhodně je vyzkoušejte. Jsou bez masa, ale nebojte, hlad po nich mít nebudete.

Postup

Ve větší míse si promícháme mouku spolu se solí a lněným semínkem. Přidáme jedno vejce a vaničku tvarohu. Rukama vytvoříme těsto, ze kterého budeme válet malé kuličky ve tvaru noků. Ty si odkládáme na talíř. Noky vhodíme do hrnce s vroucí osolenou vodou a vaříme, dokud nevyplavou nahoru. Trvá to asi 3 – 5 minut. Vyndejte největší nok a zkontrolujte rozkrojením, zda je správně uvařený (uvnitř se nelepí).

Na pánvi rozpálíme olej, na kterém orestujeme cibuli nakrájenou na tenké proužky. Jakmile cibule začne zlátnout, přidáme na proužky nakrájené papriky a mícháme, dokud papriky nezměknou. Na závěr přidáme na plátky pokrájený česnek a ještě chvíli restujeme. Stačí jen chvíli, aby nám česnek nezhořkl. Vzniklou směs promícháme s noky, které jsme si předem scedili. Podle chuti dosolíme, opepříme čerstvě mletým pepřem a můžeme přidat nadrobno nasekané bylinky.

Červená paprika: Obsahuje 3 x více vitaminu C než pomeranč. Je velmi vhodná při redukčním jídelníčku, protože pomáhá zahánět chutě na sladké. Paprika se dá v létě grilovat, jako příloha k masu nebo použít jako chutná a barevná ingredience do vašeho sendviče či salátu. Naopak zelenou papriku nepoužívejte pro tepelnou úpravu, ztrácí barvu a pokrmu tak ubírá na atraktivitě.

Suroviny

NOKY:
1 vejce
2 lžíce lněného mletého semínka (lze zakoupit mleté)
1 hrnek celozrnné špaldové mouky (hrnek 250 ml)
1 vanička tvarohu (polotučný)
špetka soli
DALŠÍ:
1 červená cibule
1 červená paprika
1 žlutá paprika
2 stroužky česneku
Olivový olej
Sůl
Pepř
Bylinky (rozmarýn, tymián)

3 porce | doba přípravy 20 minut | 1673 kJ / 400 kcal

Další zajímavé recepty

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment