Noky, jak je neznáte

12. 5. 2016 | 61552 Shlédnutí
3
porce
20
minut
obtížnost
1673 kJ / porce

U nás jsou to knedlíčky, v Itálii gnocchi. Ať už je nazvete jakkoli, rozhodně je vyzkoušejte. Jsou bez masa, ale nebojte, hlad po nich mít nebudete.

Postup

Ve větší míse si promícháme mouku spolu se solí a lněným semínkem. Přidáme jedno vejce a vaničku tvarohu. Rukama vytvoříme těsto, ze kterého budeme válet malé kuličky ve tvaru noků. Ty si odkládáme na talíř. Noky vhodíme do hrnce s vroucí osolenou vodou a vaříme, dokud nevyplavou nahoru. Trvá to asi 3 – 5 minut. Vyndejte největší nok a zkontrolujte rozkrojením, zda je správně uvařený (uvnitř se nelepí).

Na pánvi rozpálíme olej, na kterém orestujeme cibuli nakrájenou na tenké proužky. Jakmile cibule začne zlátnout, přidáme na proužky nakrájené papriky a mícháme, dokud papriky nezměknou. Na závěr přidáme na plátky pokrájený česnek a ještě chvíli restujeme. Stačí jen chvíli, aby nám česnek nezhořkl. Vzniklou směs promícháme s noky, které jsme si předem scedili. Podle chuti dosolíme, opepříme čerstvě mletým pepřem a můžeme přidat nadrobno nasekané bylinky.

Červená paprika: Obsahuje 3 x více vitaminu C než pomeranč. Je velmi vhodná při redukčním jídelníčku, protože pomáhá zahánět chutě na sladké. Paprika se dá v létě grilovat, jako příloha k masu nebo použít jako chutná a barevná ingredience do vašeho sendviče či salátu. Naopak zelenou papriku nepoužívejte pro tepelnou úpravu, ztrácí barvu a pokrmu tak ubírá na atraktivitě.

Suroviny

NOKY:
1 vejce
2 lžíce lněného mletého semínka (lze zakoupit mleté)
1 hrnek celozrnné špaldové mouky (hrnek 250 ml)
1 vanička tvarohu (polotučný)
špetka soli
DALŠÍ:
1 červená cibule
1 červená paprika
1 žlutá paprika
2 stroužky česneku
Olivový olej
Sůl
Pepř
Bylinky (rozmarýn, tymián)

3 porce | doba přípravy 20 minut | 1673 kJ / 400 kcal

Další zajímavé recepty

4
porce
25
minut
obtížnost
1247 kJ / porce
1
porce
5
minut
obtížnost
1574 kJ / porce
4
porce
50
minut
obtížnost
2216 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment