Jsme zde pro vás i on-line. Zjistěte, jak s námi můžete hubnout on-line.

Sójový salát se zelím

19. 6. 2018 | 8474 Shlédnutí
1
porce
740
minut
obtížnost
984 kJ / porce

Sójové boby jsou velice hodnotné pro svůj vysoký podíl bílkovin. Mají vhodné složení aminokyselin, obsahují lecitin, který je nutný pro přeměnu tuků a cukrů, a velké množství vlákniny. Jsou rovněž bohaté na minerální látky – vápník, draslík, hořčík, fosfor, železo a další. Z vitaminů je zde nejvíce zastoupen provitamin A a vitaminy skupiny B. Kysané zelí má významný zdravotní přínos. Je výborným zdrojem vitaminu C, K a vitaminy skupiny B, bakterií kyseliny mléčné a minerálních látek (draslík, vápník, fosfor, síra, hořčík). Zvyšuje obranyschopnost organizmu, pomáhá snižovat krevní tlak a zároveň aktivuje funkci střev a vylučování toxických látek. Má odvodňující účinek, a proto umožňuje rychlé odstraňování odpadních látek z těla. Tento salát je vhodný jako odpolední svačina.

Postup

Sójové boby uvaříme podle návodu na sáčku (je potřeba mít na paměti, že se musí den předem namočit), slijeme a necháme je okapat.

Zelí překrájíme na menší kousky, aby nebylo tak dlouhé a dalo se dobře nabírat a jíst, cibuli nakrájíme nadrobno a mrkev nastrouháme na jemném struhadle. Vše promícháme ve větší misce spolu s boby, olejem a solí.

Necháme vychladit v chladničce a podáváme s knäckebrotem.

Suroviny

30 g sójových bobů (v suchém stavu)
50 g kysaného zelí
20 g mrkve
20 g cibule
5 ml olivového oleje (1 čajová lžička)
1 g soli (špička nože)
12 g žitného knäckebrotu (1 ks)

1 porce | doba přípravy 740 minut | 984 kJ / 235 kcal
Tuky
11,0 g
Sacharidy
22,0 g
Bílkoviny
13,0 g
Vláknina
7,0 g

Vhodné pro děti, vhodné pro diabetiky, vhodné pro sportovce, zdroj bílkovin

Další zajímavé recepty

4
porce
600
minut
obtížnost
1400 kJ / porce
4
porce
60
minut
obtížnost
1646 kJ / porce
4
porce
30
minut
obtížnost
1040 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment