Špaldoto se zeleninou a hříbky

6. 3. 2017 | 18398 Shlédnutí
2
porce
45
minut
obtížnost
1474 kJ / porce

Když máte chuť na něco lehkého, je tento recept ideální volbou. V zimním období je pro naše tělo lepší tepelně upravená zelenina než syrová, v kombinaci s obilninou nás navíc i takto lehké jídlo dobře zasytí.

Postup

Oloupeme cibuli, mrkev i řepu. Řepu a mrkev rozkrojíme na menší kousky a dáme vařit. Zároveň zalijeme špaldu dvojnásobným množstvím vody, přidáme lžíci oleje a za občasného míchání vaříme na mírném plameni cca 30 minut. Mezitím si pokrájíme na drobno cibuli a na zbylém oleji ji zpěníme ve větším hrnci dozlatova. Když je zelenina na skus, pokrájíme ji na drobnější kousky a přidáme k cibuli. Nakonec přidáme i uvařenou špaldu a houby, podlijeme troškou zeleninového vývaru a mícháme, než se vývar vypaří, zelenina změkne a chutě se propojí.

NĚCO NAVÍC: Špaldoto je jednou z variant starého známého rizota. Špaldu můžete nahradit jakoukoliv jinou obilovinou. Je dobré i studené jako salát, případně pro „masožravce“ jako výborná příloha k masu.

ZAJÍMAVOST: Špalda je nešlechtěný druh pšenice. Má lehce ořechovou chuť, oživí tak slané i sladké pokrmy. Má mnoho vitamínů, především skupiny B. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny a poměrně velké množství bílkovin (16 g na 100 g). Špalda sice není bezlepková, má ale mnohem menší obsah toxinů než obyčejná pšenice, a tak ji dobře snášejí i lidé s alergií na pšenici.

Suroviny

1 hrnek špaldových krup
1 větší cibule
1 středně velká červená řepa
2 větší mrkve
hrst sušených hub (nebo cca trojnásobek mražených)
3 PL řepkového oleje

2 porce | doba přípravy 45 minut | 1474 kJ / 352 kcal

Další zajímavé recepty

4
porce
90
minut
obtížnost
2300 kJ / porce
4
porce
40
minut
obtížnost
1389 kJ / porce
2
porce
25
minut
obtížnost
1108 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment