Tortilla s krůtím masem a Eidamem

24. 9. 2018 | 16310 Shlédnutí
1
porce
20
minut
obtížnost
1710 kJ / porce

Jestli vám občas dojdou nápady na to, co připravit dětem ke svačině nebo sobě k lehčímu obědu, bude se vám hodit tento recept. Mezi výhody tortilly patří především její rychlá a snadná příprava, možnost sbalit na cesty a v neposlední řadě nespočet variant náplní. My vám dnes přinášíme krůtí i bezmasou variantu.

Postup

Bazalku nasekáme nadrobno a smícháme se zakysanou smetanou. Tímto dresinkem namažeme suchou tortillu, na ni poklademe na kousky nakrájené krůtí maso a nastrouhaný Eidam. Přidáme na plátky nakrájené rajče, okurku a salát. Zatočíme a necháme na chvíli změknout v lednici. Torttilu rozkrojíme napůl a zabalíme do krabičky.

TIP: Tato vydatná svačina je vhodná především v situaci, kdy školák nestíhá oběd nebo se vrací pozdě domů. Například, když nemůže jít na oběd kvůli tomu, že vyučování končí ve 14 hodin. Váš školák tak nemá hlad a nají se pak až doma.
TIP 2: Tato svačinka může posloužit i jako lehčí oběd celé rodině.
TIP 3: Krůtí maso můžeme nahradit kostkami sýru.

Připravujeme pro vás novou kuchařku Svačinky pro děti, ve které najdete i alternativy pro dospělé a kterou vám představíme začátkem října na stránkách Speciálních kuchařek Světa zdraví.

Suroviny

40 g tortilly (1 ks)
80 g upečeného krůtího masa (prso)
20 g 12% zakysané smetany
50 g 30% eidamu
50 g rajčete
50 g salátové okurky
20 g ledového salátu
5 lístků čerstvé bazalky

1 porce | doba přípravy 20 minut | 407 kcal / 1710 kJ na 1 porci
Bílkoviny
36 g
Sacharidy
26 g
Tuky
16 g
Vláknina
1 g

Vhodné pro celou rodinu, zdroj bílkovin

Další zajímavé recepty

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment