Upečte si svoji granolu

7. 11. 2016 | 22428 Shlédnutí
12
porcí
35
minut
obtížnost
1103 kJ / porce

Udělejte si vlastní pečené cereálie, které si můžete dát k snídani s jogurtem, mlékem nebo jen tak, když vás „honí mlsná“. Jedině domácí granola je ta správná, bez zbytečného cukru, tuku a aditiv.

Postup

Ořechy nahrubo nadrtíme v robotu.  Vločky smícháme ve větší míse spolu s kokosovým olejem a medem nebo javorovým sirupem a solí. Troubu si předehřejeme na 180 °C a do hlubokého, pečicím papírem vyloženého pekáče nasypeme obsah mísy. Dáme do trouby. Často obracíme, aby se vločky upekly, rovnoměrně. Do stejné mísy nasypeme semínka, nasekané ořechy, skořici a najemno nakrájené sušené ovoce. Jakmile začnou být vločky zlatavé a křupavé, vyndáme je z trouby. Všechny vložíme do misky k ostatním ingrediencím a pečlivě promícháme. Poté vrátíme opět do pekáče a ještě krátce zapékáme zhruba 5 minut.

Necháme vychladnout, vložíme do suché, čisté sklenice s těsnicím víčkem. Podáváme s bílým jogurtem, mlékem nebo jen tak. 

TIP: Do granoly si každý může přidat ingredience dle chuti. Například zvolit jiný druh oříšků, semínek nebo ovoce. Pokud nemáte rádi skořici, použijte kardamon, muškátový oříšek nebo jiné sladké koření.  

Suroviny

30 g para ořechů
30 g vlašských ořechů
30 g vyloupaných pistácií
30 g slunečnicových semínek
30 g dýňových semínek
30 g sezamových semínek
300 g ovesných vloček
20 g kokosu
1 lžička mleté skořice
25 g sušených datlí
50 g sušených švestek
4 PL kokosového oleje
4 PL javorového sirupu nebo medu
Špetka soli

12 porcí | doba přípravy 35 minut | 1103 kJ / 264 kcal

Další zajímavé recepty

1
porce
5
minut
obtížnost
800 kJ / porce
6
porcí
30
minut
obtížnost
1355 kJ / porce
1
porce
5
minut
obtížnost
632 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment